Масаж у віці 1-3 місяці

1. Масаж обличчя
Цей масаж (на відміну від масажу рук, наприклад) можна проводити як би "між справою" - для того, щоб приділити трохи уваги мускулатурі личка малюка, зовсім не обов'язково викладати дитину на пеленальний столик і роздягати. Достатньо лише вибрати момент, коли маленька людина не спить і перебуває в гарному настрої. Та й самі масажні прийоми більше нагадують гру: наприклад, ніжне відведення куточків рота малюка в сторони, що імітує посмішку. Або кругове погладжування його щічок пальцями, що здійснюється з легким натиском. Або таку ж обережне "пощипування" цих самих щічок, зрушування нижньої губи ... При погляді з боку таке масування дійсно не справляє враження "медичних" маніпуляцій - здається, що мати чи батько просто грають зі своїм малюком. Насправді користі від легкого масажу обличчя новонародженого і немовляти чимало. Лицьова мускулатура малюків перших місяців життя є, мабуть, самої "завантаженої" - тому що "працює" щодня і багато: чого варта хоча б процес їжі. Так що виконуйте вищевказані легкі масажні прийоми хоча б 5-6 разів на день, роблячи по 4-5 повторень кожного прийому. І не забувайте при цьому посміхатися, ласкаво розмовляти з дитиною. Або співати йому пісні :)

2. Масаж рук
Початкове положення дитини - на спині. Масажист розташовується з боку ніг малюка. Для більш зручного утримання массируемой ручки дитини можна спочатку дати йому захопити великий палець руки масажиста, потім обережно охопити зап'ясті малюка безіменним пальцем і мізинцем. Іншою рукою масажист, варіюючи силу натиску, погладжує спочатку внутрішню, потім зовнішню
поверхню ручки дитини. Напрямок погладжування - від кисті руки до плеча. Прийом виконується 4-5 разів на кожній ручці дитини.

3. Масаж грудей
Початкове положення дитини і позиція масажиста - ті ж самі. Пальцями і долонями обох рук массирующий охоплює грудну клітку малюка так, щоб великі пальці розташовувалися на передній поверхні грудей. Цими ж пальцями виконуються погладжують руху у напрямку від грудини до боків дитини, по ходу міжреберних проміжків. Під час погладжувань допустимо легке тиск пальцями на грудні м'язи малюка. Прийом виконується 4-5 разів.

4. Масаж живота
Початкове положення дитини і позиція масажиста - ті ж самі. Можна починати з легкого кругового погладжування живота за годинниковою стрілкою. Останнє виконується кінцевими фалангами пальців масажиста. Альтернатива круговому поглаживанию - так званий "трикутник". Виконується прийом наступним чином: спочатку тильною поверхнею пальців правої руки масажиста проводиться погладжування правої половини живота - знизу вгору, від лобка до правої реберної дуги. Досягнувши реберної дуги, рука масажиста рухається горизонтально - до лівої реберної дуги. Тут кисть масажиста розгортається долонною поверхнею до живота малюка і погладжує ліву половину черевної стінки у зворотному напрямку: зверху вниз, від ребер до лобка, замикаючи таким чином "трикутник". Прийом виконується 4-5 разів.

Можна виконувати і так зване "зустрічну" погладжування живота. При цьому долонною поверхнею правої руки масажиста погладжувати ліва половина живота малюка у напрямку знизу вгору. Одночасно тильною стороною лівої кисті
погладжувати права половина живота дитини - у зворотному напрямку. Прийом також виконується 4-5 разів.

5. Масаж ніг
Початкове положення дитини і позиція масажиста - ті ж самі. Стопа ніжки дитини м'яко фіксується на долоні масажиста. Ніжка перебуває в напівзігнутому положенні. Вільною рукою масажист виробляє погладжування задньої і зовнішньої поверхні ніжки малюка, плавно "обтікаючи" колінні суглоби. Внутрішня поверхня стегон і передня поверхня гомілок не масажуються. Прийом виконується 4-5 разів на кожній ніжці дитини, після чого переходять до масажу стоп. Для цього ніжка маляти м'яко захоплюється за область гомілковостопного суглоба, після чого великим пальцем вільної руки масажист погладжує подошвенную частина стопи дитини у напрямку від пальців до п'яти. Прийом виконується 6-8 разів на кожній стопі.

6. Масаж спини
Початкове положення дитини - на животі, ногами до масажиста. Викладання на живіт вже само по собі є фізичною вправою для дитини перших трьох місяців життя (спочатку
тривалість перебування малюка в цьому положенні може складати всього лише кілька секунд, потім тривалість активного неспання на животі поступово наростає). Після того, як дитина зайняв відповідне положення, масажист тильною стороною пальців обох кистей виконує поглаживание спинки малюка у напрямку від сідниць до шиї, де кисті масажує розгортаються долонною поверхнею до шкіри дитини і, погладжуючи, рухаються у зворотному напрямку. Якщо дитина нестійкий в такому положенні, то погладжування виконується однією рукою, другий рукою масажист м'яко притримує малюка за ноги. Прийом повторюють 4-6 разів.
Після цього можна легенько пощипати сідниці дитини - і масаж можна вважати завершеним.

Зрозуміло, вище наведені лише основні масажні прийоми, що складають комплекс для дітей у віці 1 - 3 місяці. Виконання масажу неодмінно потрібно доповнювати вправами
рефлекторної гімнастики - або чергуючи, або поєднуючи. Взагалі ж слід зазначити, що для немовляти руки мам і тат є одним з найбільш дружніх проявів навколишнього середовища - так що намагайтеся якомога частіше дарувати малюку їх тепло. Не бійтеся експериментувати - різні ніжні, сповнені батьківської любові дотику до бичка та голові малюка підуть лише на користь. І тим більше не слід побоюватися горезвісного "привчання до рук" - носіть і гладьте, теребите і торкайтеся тіла дитини так часто, як хочеться (і як дозволяє малюк :). Тому що природою на реалізацію цієї можливості відпущено не так вже й багато часу - і оком моргнути не встигнете, як вчорашній малюк обзаведеться власною сім'єю. І тоді для тактильних проявів батьківської любові буде вже занадто пізно :)
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Діти, народжені в рік Дракона: частина 1 Всі батьки, які очікують народження малюка, рано чи пізно починають замислюватися, як вплине на характер дитини символ наступного року - ... Читати далі.

Чи можна масажувати промежину при вагітності 36 тижнів? Здрастуйте!Підкажіть, будь ласка, чи можна масажувати промежину і піхву якщо стоїть пессарій.Я на 36 тижні.Або ... Читати далі.

Чим загрожує діагноз нефропатія 1 ст.? Здрастуйте!нам 10 днів і в пологовому будинку поставили діагноз нефропатія 1 ст.А 51 ... Читати далі.

Як провести 8 Березня для дошкільнят? Малюкам всілякі свята дуже ... Читати далі.