Дитяча гігієна

Дитяча гігієна Термін «гігієна» в перекладі з грецького означає «цілюща», «приносить користь». Гігієна - це галузь медицини, що вивчає вплив умов зовнішнього середовища на життєдіяльність людини, забезпечує оптимальні умови для існування і збереження здоров'я людини.

Особливо важливо знати і дотримуватися правил дитячої гігієни, адже незміцнілий організм дитини ще дуже слабкий, він найбільш сильно підданий впливу навколишнього середовища. У поняття «дитяча гігієна» зазвичай включають комплекс заходів по догляду за тілом дитини, загартовування, а також підтримку комфортного температурно-вологісного режиму в кімнаті дитини.

Щодня вранці дитину потрібно підмивати, очищати його очі, вушка, носик, змащувати дитячим кремом складочки шкіри. Регулярно необхідно міняти дитині білизна і підгузники, не забуваючи і про постільну білизну. Щовечора або через день необхідно купати дитину у кип'яченій воді.

У дитини повинні бути окремі, призначені тільки для нього предмети гігієни: мило, мочалка, рушник. Дитячу білизну необхідно прати окремо від білизни дорослих і з використанням спеціальних гіпоалергенних миючих засобів.

Після відправлення дитиною природних потреб правила гігієни наказують підмивати малюка для того, щоб не розвивалася сприятлива для різних мікробів середу. Робити це потрібно чистою водою без марганцівки чи соди - їх попадання на слизову вкрай несприятливо.

Гігієна хлопчиків і дівчаток має деякі відмінності. Підмивати дівчаток потрібно по напряму спереду назад, щоб не занести інфекцію в статеві шляхи. Не можна зловживати милом, воно дуже сушить слизову. Перед підмиванням дитини необхідно ретельно вимити руки, щоб не занести інфекцію.

Якщо можливості підмити дитину немає, то можна скористатися спеціальними вологими серветками для дітей. Однак зловживати такими серветками не варто - їх потрібно застосовувати лише за необхідності.

До кімнаті, в якій живе малюк, також необхідно дотримуватися ряду правил гігієни. Добре, якщо під дитячу виділено окреме приміщення - тоді легше підтримувати необхідні умови. Дитині не повинно бути ні занадто жарко, ні занадто холодно в його кімнаті. Оптимальною вважається температура в 18-20 ° С.

Кімнату дитини необхідно регулярно провітрювати, не менше 4-5 разів на день, по 10-15 хвилин. Дитину на час провітрювання можна виносити з кімнати. Якщо ж такої можливості немає, то необхідно стежити, щоб струмінь повітря не потрапляла безпосередньо на дитину.

Постільна білизна в ліжечку дитини слід регулярно міняти. Воно має бути з натуральних тканин, добре вбирати вологу і пропускати повітря.

Регулярне прибирання дитячої кімнати та інших приміщень у будинку - обов'язкове правило. Адже пил, випаровування від приготування їжі, бруд, занесена з вулиці - це живильне середовище для розвитку хвороботворних мікроорганізмів.

М'які меблі, килими слід регулярно пилососити, не допускаючи появи скупчень пилу. Вологе прибирання в кімнаті дитини слід виконувати не рідше 2 разів на день. При цьому оптимальна схема прибирання така: пів спочатку вимивають мильною водою з содою, потім витирають насухо, обробляють дезинфікуючим засобом і знову витирають насухо.

Необхідно захищати дитину від комах, адже вони не тільки можуть вкусити дитину або перешкодити його сну, але і є переносниками безлічі небезпечних захворювань. Краще всього встановити на вікна захисні сітки, які будуть перешкоджати проникненню комах з вулиці.

У перші місяці життя дитини особливо важливо не допускати його зараження різними інфекційними захворюваннями. Не слід поспішати і в перші 3-4 місяці показувати дитини безлічі гостей - слабкий дитячий імунітет не в силах впоратися з такою величезною кількістю мікробів.

Також вкрай важливо родичам, які захворіли на грип або застуду, максимально обмежити контакти з дитиною або ж при спілкуванні обов'язково надягати чотиришарову марлеву пов'язку. Таку пов'язку слід регулярно міняти, а використані або викидати, або обробляти дезінфікуючими засобами.

Турбота про здоров'я свого малюка - найголовніша турбота батьків. Але така турбота не повинна перетворюватися на «ідею фікс» - навпаки, дитину можна і потрібно гартувати. Загартовування зміцнює імунітет дитини, сприяючи розвитку власних захисних сил дитячого організму.

Дитяча гігієна
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Дочка при вигляді вихователя починає плакати Здрастуйте!Моїй доньці 3 роки.У дитячий садок почали ходити ... Читати далі.

Щоденник малюка.Дитина 11 місяців. Вітаю тебе, про Щоденник малюка!Ось вже настав час робити ... Читати далі.

Навчальна мотивація школяра На дворі літо і, здавалося б, можна забути про школу і разом з дитиною ... Читати далі.

На скільки раніше роблять друге планове кесареве? Підкажіть будь ласка, на скільки раніше роблять друге планове кесареве, мене мій доктор відправляє в роддом вже на 37 тижні, чи не зарано це, перший малюк ... Читати далі.