Дитина в новій школі: як допомогти з адаптацією

Дитина в новій школі: як допомогти з адаптацієюПереклад в іншу школу - стрес для дитини, але іноді обставини складаються таким чином, що іншого виходу просто немає. Перший час дитина в новій школі, швидше за все, буде почувати себе не дуже затишно. Як полегшити і скоротити період адаптації дитини до нового навчального закладу?

Перший час після переходу в нову школу потрібно знизити планку вимог до дитини. Дитина в новій школі і так відчуває тиск: йому доводиться звикати до нових вчителям і їх вимогам, вливатися в новий колектив. Природно, що його успішність може знизитися, а поведінка - змінитися не в кращу сторону. Якщо ще й батьки будуть до нього надто вимогливі, період адаптації до нової школи ризикує затягнутися дуже надовго.

Завдання батьків - підтримати дитину в цей непростий період життя. Цікавтеся його шкільним життям, допомагайте, якщо виникає така необхідність. Причому мається на увазі не тільки допомога у виконанні домашніх завдань. Може бути, дитині знадобиться ваша порада щодо взаємин з однокласниками.

Також треба стежити, щоб дитина дотримувався режиму дня: в перші тижні в новій школі його навантаження і так буде великий, якщо ж він ще й буде недосипати, йому доведеться набагато складніше. Допоможіть дитині спланувати робочий день так, щоб вистачало часу і на навчання, і на відпочинок (у тому числі і активний). Слідкуйте за тим, щоб навантаження не була надмірною.

Перший час дитині буде не вистачати спілкування, адже більшість його друзів залишилися в старій школі. Якщо ви залишилися жити в тому ж районі, він зможе спілкуватися з ними після уроків, але при зміні школи за переїзду дитина найчастіше виявляється на самоті: із старими друзями зв'язок втрачена, а нових у нього ще немає. Тому потрібно заохочувати спілкування дитини з новими однокласниками, участь у позакласних заходах, поїздках, екскурсіях і т. п.

Час від часу цікавтеся, як у дитини складаються стосунки з однокласниками, але при цьому робіть це ненав'язливо, не влаштовуйте допит. Важливо встановити з дитиною довірливі відносини, щоб він не боявся звертатися до вас за порадою щодо спілкування з однолітками чи просто ділитися подробицями свого життя.

Можливо, варто влаштувати удома невелику вечірку, щоб дитина могла поспілкуватися з однокласниками в неформальній обстановці, а ви, у свою чергу, змогли побачити, з ким вчиться ваша дитина. Однак якщо дитина відмовляється від цього, не наполягайте: йому видніше, які порядки заведені в класі, можливо, така вечірка буде не надто доречна.

Якщо у дитини щось не виходить, підбадьорюйте його. Обов'язково заохочуйте його за успіхи і досягнення, навіть, здавалося б, самі незначні: не потрібно сприймати їх як щось самою собою зрозуміле. Дитина в новій школі зазвичай відчуває себе не дуже впевнено, так що йому важлива будь похвала, особливо якщо вона виходить від вас.

Підтримуйте стосунки з педагогами, відвідуйте батьківські збори, не бійтеся брати участь в житті класу: щоб отримати дійсно правдиву картину того, як у дитини складається життя в новій школі, інформацію потрібно отримувати з різних джерел.

Адаптація дитини до нової школи займе якийсь час, вона не може бути миттєвою: яким би розумним і товариським не була дитина, зміна обстановки все одно виб'є його з колії. Нехай все йде своєю чергою: допомагайте дитині, підтримуйте його, але не форсуйте події.

Однак період адаптації не повинен затягуватися, інакше незібраність і проблеми з навчанням можуть з тимчасового явища перетворитися на постійне. Якщо дитина дуже довго не може звикнути до нової школи, завести друзів, якщо успішність і не думає підвищуватися, а дитина шкодує про те, що поміняв школу, потрібно поговорити з ним і з'ясувати, що конкретно йому не подобається, що не виходить. Можливо, в цьому випадку може допомогти дитячий психолог.

Дитина в новій школі: як допомогти з адаптацією
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!У дитини 8 років гіперкінези різного характеру Добрий день!Дитині 8,5 років.Спостерігаються гіперкінези різного характеру - сіпання плечима, шийкою.На МРТ все нормально, на ЕЕГ теж, у невролога спостерігається.Тривожить, що до кінця це ... Читати далі.

Чи є це дисбактеріозом і наслідком після антибіотиків? Здрастуйте!Я довгий час приймала ... Читати далі.

Коли нам краще звернутися до логопеда? Здрастуйте!Моїй доньці 4г 2міс.вона не всі ... Читати далі.

Динамічна гімнастика: користь чи шкода? Останнім часом дедалі популярнішими стають методики раннього розвитку дітей - причому не тільки інтелектуального, але і фізичного.Одна з таких методик - динамічна ... Читати далі.