Як зрозуміти чи готова дитина до школи?

Моїй доньці в квітні буде 6 років, зараз ми ходимо раз на тиждень на підготовку. Вона не хоче туди ходити, говорить що їй нудно (вона дуже спритна дитина, в садку вона скрізь перша), вона відмовляється робити, то що говорить вчитель, може залізти під парту серед уроку. Або після не хоче взагалі йти на третій урок, говорить втомилася. А після підготовки не хоче робити уроки. Підкажіть як зацікавити її, або бути може вона ще не готова до школи.

Дитячий психолог Раїса ТолочкоПривіт, Інна!
Неодноразово відповідала на подібні питання батьків нашого сайту і ще раз повторюся. На думку сучасних фахівців (психологів, медиків, педагогів) діти повністю дозрівають для регулярного шкільного навчання після 7 років (у більшості). До питання більш раннього навчання, а також підготовки до школи необхідно підходити дуже індивідуально. Ваша дитина за темпераментом, швидше за все, ближче до холерикові, тому їй і важко "відсидіти" належний час, ще й зберігаючи увагу і дисципліну. Заняття з дітьми такого віку необхідно організовувати у вигляді гри, так, щоб дитина і не зрозумів, що він навчається, а відчував себе в звичній обстановці гри. Вимоги до суворої дисципліни і збереженню працездатності та уваги до дітей такого віку неправомірні. Тиснути на дітей взагалі не можна - тільки зацікавити! Так, це складно дорослим, ну а причому тут дитина? Про домашніх завданнях - так званих "уроках" - їх і в першому класі не повинні ще задавати, а тим більше на підготовці. Дитину потрібно "закохати" у здобуття знань і це більш важливе завдання. Грайте з ним в школу. Нехай вона вчить не себе, а всіх своїх ляльок і зверей.Устраівайте "показові" виступи у родині - перед татом, бабусями-дідусями і т.д. Підкреслюйте зростання дитини - як швидко вона вчить віршики, літери, як все краще вміє розібратися з цифрами і використовуйте нові знання в реальному житті (купити щось самій і дізнатися скільки потрібно заплатити, почитати ляльці, написати бабусі лист і т.д.) Не лайте, а пояснюйте правила школи (хоча дитина і сам все давно зрозумів, просто не може впорається з ними в силу свого темпераменту і неготовності саме фізично витримати вимоги). Якщо пережати вимогами зараз, то наслідки цього позначаться на сьогоденні шкільному навчанні і на здоров'ї дитини. Раджу Вам звернутися до психолога тієї школи, куди Ви збираєтеся вести дитину і отримати індивідуальні рекомендації. Удачі! Всі консультації: Дитячий психолог
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!У доньки проблеми з походами в туалет Добрий день!Підкажіть, будь ласка, що робити, якщо у доньки проблеми з походами в туалет.Їй 3 роки 5 місяців.4 місяці як ... Читати далі.

Розвиваючі ігри зі словами і рухами для дітей від 1 до 3-х років Їдемо-їдемо ... Чікі-чікі, чікалочкі, Їде гусак на паличці. Каченя на сопілці, Петушок на будочці, Зайчик на ... Читати далі.

Які аналізи необхідно пройти перед припіканням ерозії? Здрастуйте!Скажіть, будь ласка, які аналізи необхідно пройти перед припіканням ерозії?Чи варто її припікати (родила) і яким способом, ... Читати далі.

Проблеми з батьками: батьки-алкоголіки Ця стаття присвячена не батькам, а скоріше дітям, які стикаються з великими проблемами в сім'ї.Алкоголізм, жорстокість, нескінченні сварки, нерозуміння ...Скільки доводиться переносити ніжному дитячому сердечку!Проблеми з ... Читати далі.