Дитяче пюре: разнообразим раціон малюка

Дитяче пюре: разнообразим раціон малюкаУ перші місяці життя дитина отримує всі необхідні йому поживні речовини з материнського молока. Але з часом воно перестає задовольняти його зростаючі потреби в мінералах, вуглеводах і інших життєво необхідних речовинах, тому потрібно вводити прикорм, наприклад, дитяче пюре.

Дитяче пюре може бути овочевим або фруктовим. Фруктове пюре можна вводити в раціон дитини раніше, ніж овочеве. По суті, фруктове дитяче пюре - це ще не прикорм, а приємне доповнення до раціону, а от овочеве пюре можна по праву вважати першим прикормом. При грудному вигодовуванні фруктове пюре вводять в раціон в 4 місяці, овочеве - в 5-6. При змішаному і штучному вигодовуванні можна починати давати малюкові дитяче пюре на пару тижнів раніше.

Можна купити дитині готове фруктове дитяче пюре, а можна зробити його самостійно (тільки якщо ви впевнені в цілковитій безпеці фруктів, з яких робите пюре, скажімо, виростили їх самі в своєму саду). Дитяче харчування, що продається в аптеках і магазинах, проходить контроль якості, так що в його безпеці ви можете бути впевнені.

Якщо ви даєте дитині готове дитяче пюре, куплене в магазині, потрібно обов'язково прочитати етикетку: на кожній баночці з пюре має бути зазначено, з якого віку можна давати його дитині. Якщо вказівки немає, таке дитяче пюре можна давати дитині лише після трьох років. До складу пюре не повинні входити барвники та консерванти (виняток - вітамін С). Врахуйте, що у різних виробників смак пюре може відрізнятися, тому часто трапляється так, що дитина воліє дитяче пюре якоїсь певної фірми.

Якщо ви готуєте дитяче пюре з фруктів самі, потрібно використовувати тільки сезонні фрукти, бажано з вашого городу, щоб бути впевненим, що в них не буде нітратів та інших шкідливих речовин, які використовують при вирощуванні ягід і фруктів. Можна подрібнити фрукти за допомогою блендера, а можна зробити пюре вручну. Не забудьте очистити фрукти від шкірки і простежити, щоб у готовому пюре не було грудочок, якими дитина може вдавитися.

Якщо ви тільки почали давати дитині фруктове дитяче пюре, потрібно почати з одного виду пюре з одного фрукта (краще почати з яблук). У випадку з магазинним пюре потрібно віддати перевагу одній фірмі, у випадку з домашнім - одному сорту яблук. Робиться це тому, що у дитини може початися алергія: даючи різні види пюре, ви не зможете визначити, який з них викликав алергічну реакцію. Якщо дитина їсть пюре нормально, немає алергії, можна дати пюре з груші. І тільки коли дитина «познайомиться» з різними фруктами, можна переходити до змішаних пюре.

Давати дитині дитяче пюре можна, тільки якщо він повністю здоровий. Починайте з маленької дози пюре (половина чайної ложки), даючи її відразу після годування грудьми в один і той же час. Протягом тижня можна поступово збільшити дозу до столової ложки, якщо у дитини немає алергії. До моменту введення в раціон овочевого пюре дитина буде отримувати 1,5 ст.л. фруктового пюре (приблизно 30 г).

Овочеве пюре є не доповненням до раціону, а прикормом, який починає поступово витісняти грудне молоко. Як і дитяче пюре з фруктів, його дають в один і той же час (при п'ятиразове вигодовуванні - о другій годині дня), починаючи з половини чайної ложки. За перший тиждень доходять до 30 г, а за місяць можна дійти до 150 м. Спочатку дають пюре, а потім вже груди. Фруктове дитяче пюре можна давати в цей же годування, а можна і в інший.

Як і у випадку з фруктовим пюре, краще віддавати перевагу готовому дитячому харчуванню та починати з легкозасвоюваних пюре з одного виду овочів, скажімо, брокколі, кабачків або цвітної капусти. Вводити пюре з інших видів овочів або суміші можна лише після того, як ви переконаєтеся, що у дитини немає алергії. З картопляного пюре знайомство дитини з овочами краще не починати, тому в ньому занадто багато крохмалю.

В принципі, пюре з кабачків або картоплі можна зробити і самостійно. Для цього овочі потрібно почистити, нарізати шматочками і відварити. Відварену картоплю або кабачки слід протерти через сито, щоб не було грудочок. Отримане пюре розводять овочевим відваром, що залишився після варіння, ставлять на вогонь і доводять до кипіння. Перед тим як давати пюре дитині, його потрібно остудити.

Дитяче пюре, введені в раціон малюка, - це перший крок до відлучення дитини від грудей і переходу на дорослу їжу.

Дитяче пюре: разнообразим раціон малюка
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Вплив мультфільмів на дітей На сьогоднішній день телебачення виконує не стільки інформативну функцію, скільки управляє мозком людини.Найстрашніше, що головними жертвами телевізійного божевілля стають ... Читати далі.

Через 7 місяців після пологів біль при близькості? Добрий день.У мене питання.Минуло 7 міс.після 3 кесаревого, але все одно при занятті сексом боляче.Що це може бути? Шановна Ірино! Ваш ... Читати далі.

ПСИХОЛОГІЯ ВІДНОСИН В СІМ'Ї.ПРИЧИНИ КОНФЛІКТІВ В СІМ'Ї. У минулій статті ми спробували розібратися, чи потрібно вчитися вибудовувати відносини з людьми, щоб досягти гармонії і щастя.І як стало зрозуміло, особливу увагу ... Читати далі.

Як скласти іспит ЄДІ? З настанням травня думки старшокласників зайняті не тільки майбутнім випускним, ... Читати далі.