Температура у немовляти

Температура у немовлятиПідвищення температури у дитини завжди турбує батьків. Але коли підскакує температура в немовляти, молоді батьки нерідко мало не впадають у паніку. Як слід чинити при підвищеній температурі у немовлят? Чи варто її збивати?

Почнемо з того, що температура тіла новонародженої дитини може бути злегка підвищеної протягом перших кількох днів життя і складати 37,0-37,4 ° C при вимірі в пахвовій западині. Остаточно нормальна температура тіла встановлюється до кінця першого року життя дитини.

Щоб визначити, яка температура нормальна для немовляти, потрібно вимірювати її кілька днів поспіль в один і той же час, коли дитина здорова і спокійний. У перший рік життя дитини підвищеною температурою варто вважати не відхилення від температури 36,6 ° C, а відхилення від встановленої вами цифри.

До речі, всім відома цифра 36,6 ° C є актуальною тільки в тому випадку, якщо її вимірюють у пахвовій западині або паховій складці. Якщо температура вимірюється через рот (орально), нормальний показник буде приблизно 37,1 ° C, а нормальна ректальна температура (тобто обмірювана в прямій кишці) складає близько 37,4 ° C.

Найкраще вимірювати температуру під пахвою не електронним, а ртутним термометром - він точніше. Тримати градусник під пахвою дитина повинна 5-10 хвилин, руку дитини слід притримувати, щоб термометр не випав. Для вимірювання ректальної температури повинен бути спеціальний окремий градусник, електронний (він більш безпечний), тримають його хвилину. Для вимірювання температури орально існують термометри-пустушки, використовувати в цьому випадку ртутний термометр теж не можна.

Підвищена температура в немовляти не є хворобою сама по собі. Це лише симптом захворювання. Найчастішими причинами підвищення температури у немовлят є гострі бактеріальні та вірусні інфекції. Але температура може підскочити і від перегріву, емоційного стресу, обезводнення організму, прорізування зубів, ураження ЦНС. Вона може бути також реакцією на щеплення.

Температуру до 38,5 ° C при задовільному самопочутті знижувати не варто. Якщо вашій дитині менше 3 місяців, або він страждає захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, або у нього в анамнезі є фебрильні судоми, потрібно знижувати температуру 38 ° C і вище. Вагомими причинами для зниження температури за допомогою лікарських препаратів є температура 39 ° C і вище, супутні захворювання ЦНС або погана переносимість високої температури.

Основне рекомендований засіб для зниження температури у грудних дітей - парацетамол (тільки потрібно вибирати спеціальні «дитячі» препарати на основі парацетамолу). Якщо дитина старше трьох місяців, можна використовувати сироп Нурофен, в яких основним жарознижуючим засобом є парацетамол.

Анальгін і аспірин для зниження температури використати не можна! Анальгін заборонено через токсичного впливу на дитячий організм, а аспірин - через можливі побічні ефекти (синдром Рея). Але дітям старше одного року можна давати анальдім - жарознижуючий препарат на основі анальгіну.

Найкраще давати дитині ліки у вигляді свічок. По-перше, маленькій дитині важко проковтнути таблетку. По-друге, температура в немовляти часто супроводжується блювотою, так що прийнятий перорально препарат може не встигнути всмоктатися в кров і почати діяти. По-третє, ефект від свічок зазвичай більш тривалий, ніж від пігулок, суспензій та ін Жарознижуючі засоби у вигляді свічок починають діяти через 30-40 хвилин, у вигляді сиропу - через 20 хвилин.

Окрім зниження температури дуже важливо запобігти зневоднення. Для цього потрібно давати дитині багато пити - воду і морси. А ось насильно годувати дитину не варто. Ще потрібно часто провітрювати кімнату. Можна покласти на лоб мокру тканину, якщо у дитини немає ознобу. Спиртовими розтираннями збивати температуру не можна: грудним дітям алкоголь протипоказаний в будь-якому вигляді!

Занадто висока температура в немовляти - це привід викликати лікаря. З викликом лікаря потрібно поквапитися, якщо ваша дитина молодше півроку, якщо вам не вдається збити температуру. Також потрібно терміново викликати лікаря при перших ознаках зневоднення, судомах, висипу, сонливості, апатії, діареї, блюванні, взагалі будь-якому погіршенні стану дитини та появі нових симптомів.

Температура у немовляти 0
# 1 ірусік що можна давати дитині від темтератури в 2 мясяцф
Цитувати
23.06.2018

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Випускний в 9 класі Зазвичай випускний асоціюється у нас із закінченням школи.Але буває ще й випускний у дитячому садку, ... Читати далі.

«Разом з книжкою зростаємо» - проект в бібліотеці ім.К.І.Чуковського У бібліотеці ім.К.І.Чуковського триває реалізація проекту «Разом з книжкою зростаємо».У цьому місяці для малюків 8-ї групи дитячого садка № 118 «Ягідка» відбулося ... Читати далі.

Дитина в 4 роки і 9 місяців не вимовляє звук Р. Чи потрібно йти до ... Читати далі.

Застуда відразу переходить в бронхіт Моя дитина часто хворіє, починається з простуди і відразу ж переходить в бронхіт.Скажіть що це може бути і куди звернутися? Шановна Оксано! Ви не вказуєте, скільки ... Читати далі.