У дитини піднялася температура: що робити?

У дитини піднялася температура: що робити?Деякі матері вважають, що якщо у дитини піднялася температура, то діагноз ясний - ОРЗ, і починають напихати його парацетамолом. Але насправді причини температури у дитини можуть бути самими різними, і в деяких випадках збивати температуру не варто.

Взагалі в більшості випадків висока температура - це ознака того, що все йде нормально (стосовно до даної ситуації) Для боротьби із захворюванням організму потрібні певні речовини, які він здатний виробляти тільки при підвищеній температурі. Тому гіпоталамус дає організму сигнал про підвищення температури. Так що якщо у дитини піднялася температура, це означає, що його організм бореться із захворюванням.

Сама по собі температура для дитини не є небезпечною (якщо тільки вона не підніметься вище 41 °). Вона є лише симптомом захворювання, іноді - серйозного, іноді - не дуже. Так що не варто відразу ж панікувати, якщо ви помітили, що у дитини піднялася температура. Не намагайтеся поставити діагноз самостійно: підвищена температура у дитини може бути симптомом різних захворювань, від застуди до вітрянки, так що самолікування може скоріше нашкодити, ніж допомогти. Кращий вихід в такій ситуації - викликати лікаря.

Але що робити, якщо у дитини піднялася температура, а звернутися до фахівця в даний момент не виходить? Чи потрібно збивати температуру у дитини? Так звану субфебрильна температура (37-38 °) збивати не варто, ви можете тільки перешкодити організму боротися із захворюванням. А от якщо температура досягає 38,5 ° і вище - варто почати її знижувати. Виняток - діти «групи ризику», а також ситуації, коли підвищена температура супроводжується блідістю, ознобом, м'язовими болями. У таких випадках можна збивати температуру, не чекаючи, поки вона підскочить до 38,5 °.

Можна збити дитині високу температуру за допомогою лікарських засобів: ібупрофену або парацетамолу (краще використовувати спеціальні «дитячі ліки» з правильно підібраною дозуванням). Давати дітям аспірин вкрай не рекомендується! По-перше, це не самий нешкідливий для шлунку препарат. По-друге, прийом аспірину дітьми до 12 років на тлі вірусної інфекції може призвести до розвитку гострої печінкової енцефалопатії (синдрому Рея). Не рекомендований також анальгін (метамізол), а антипірин (Феназон), амідопірин (пірамідон) і фенацетин заборонені. При прийомі ліків важливо дотримуватися дозування.

Якщо у дитини піднялася температура, можна спробувати збити її і нелекарственного народним засобами. Але при їх виборі потрібно бути вкрай розбірливим! Не всі методи підходять для дітей. До прикладу, від розтирання горілкою, спиртом або оцтом, оцтових і спиртових компресів краще відмовитися - для дитини це небезпечно. Краще спробувати обтирання водою кімнатної температури (не холодною!) Або ванну з водою температурою 36,6 °. Не можна занадто тепло вкривати і одягати дитину, а також накривати його мокрим простирадлом і рушником замість обтирань.

Крім цього, дуже важливо попередити обезводнення організму, яким може супроводжуватися підвищена температура. Потрібно стежити, щоб під час хвороби дитина багато пив. Скільки саме, сказати складно, головне, щоб дитина вживала більше рідини, ніж зазвичай. Найкраще давати дитині морси зі свіжих ягід, компоти і розбавлені водою соки. Якщо температура супроводжується проносом або блюванням, дають також спеціальні сольові розчини (Регідрон).

Багато мам поять дитини під час хвороби чаєм з лимоном, але це не найкращий вихід. Містяться в чаї речовини можуть збільшити вироблення сечі, а значить, що організм буде додатково втрачати рідину. Чай не допоможе запобігти зневоднення, а тільки посилить його. Краще замість чорного чаю заварювати дитині трав'яні чаї.

Якщо, незважаючи на всі зусилля, у дитини тримається температура протягом трьох днів і більше, потрібно негайно звернутися до лікаря. Це стосується і субфебрильної температури. Якщо у дитини піднялася температура, але ніяких інших ознак хвороби немає, потрібно звернутися до лікаря раніше - через добу. Не можна затягувати до візитом до лікаря, якщо температура супроводжується тривожними симптомами або нетиповою поведінкою, а також якщо вона спочатку спала, а потім піднялася - це може свідчити про вторинної інфекції.

У дитини піднялася температура: що робити?
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Чи може хеліобактер передатися дитині допомогою ГВ? Привіт, мені 22 роки.Дочки підлогу рочки.Вона на гв.Турбують болі в животі.постійний метеоризм.Була у гінеколога, і проктолога - проблем немає.Гастроентеролог послала на узі ... Читати далі.

Дитячий аутизм Будь батьки, що мають важкохворої дитини, з працею переносять цю біду, існуючи в стані хронічного стресу.Крім звичайних турбот, пов'язаних з вихованням і розвитком дитини, ... Читати далі.

Чи потрібно допомагати дитині підніматися? Добрий день!Чи потрібно допомагати дитині підніматися для того, щоб сісти, якщо він сам прагнути постійно це робити: встає на лікті, коли перебуває в напівлежачому положенні.Чи ... Читати далі.

Чи може хеліобактер передатися дитині допомогою ГВ? Привіт, мені 22 роки.Дочки підлогу рочки.Вона на гв.Турбують болі в животі.постійний метеоризм.Була у гінеколога, і проктолога - проблем немає.Гастроентеролог послала на узі ... Читати далі.