У новонародженого трясеться підборіддя

У новонародженого трясеться підборіддя Зазвичай батьки ставляться до здоров'я новонароджених дітей з особливим трепетом і починають хвилюватися через самих незначних симптомів, наприклад, якщо у новонародженого трясеться підборіддя. Через що може трястися підборіддя у немовляти і наскільки це насправді небезпечно?

Якщо у новонародженого трясеться підборіддя або тремтять ручки при плачі, не варто турбуватися: до трьох місяців тремор (а саме так називаються мимовільні посмикування м'язів) патологією не вважається. У чому причина тремору підборіддя і кінцівок у новонароджених дітей?

Причина криється в незрілості нервової та ендокринної систем новонародженої дитини. У дітей у віці до трьох місяців ще не остаточно розвинулися нервові центри, що відповідають за рухи. А незрілість наднирників, що відповідають за вироблення гормону норадреналіну, призводить до надлишку цього гормону в крові при проявах дитиною емоцій. В сукупності обидва ці чинника призводять до тремору.

Зазвичай у новонародженого трясеться підборіддя після фізичних навантажень або емоційних переживань, це свідчить про перезбудженні нервової системи. Однак якщо дитина не плакав і не напружувався, тремор кінцівок або підборіддя повинен насторожити батьків: виникають самі по собі мимовільні посмикування м'язів можуть свідчити про гіпертонус. У цьому випадку потрібно звернутися до педіатра, який порадить, як розслабити напружені м'язи.

При гіпертонусі м'язів у новонароджених найчастіше рекомендують регулярний розслабляючий масаж, а також теплі ванни з відварами меліси, м'яти або валеріани (трав, що надають заспокійливий і розслаблюючий ефект). Ванночками зловживати не варто, вистачить трьох разів на тиждень: відвари можуть спровокувати у новонародженої дитини алергічну ситуацію.

Коли батьків повинен турбувати тремор у дитини? Треба якомога швидше звернутися до дитячого невролога, якщо тремор поширюється не тільки на підборіддя, а й на всю голову, а також якщо підборіддя не перестає тремтіти, коли дитині виповниться три місяці. Не бажаючий припинятися тремор може свідчити про серйозні проблеми з нервовою системою.

Ці проблеми можуть бути викликані різними причинами. Так, тремор частіше зустрічається у недоношених дітей, тому що їхня нервова система спочатку була незрілою, і навіть якщо догляд за недоношеною дитиною був правильним, все одно розвиток поза материнським організмом відрізняється від розвитку в утробі.

Також передумовою до тремору у новонароджених можуть бути стреси під час вагітності, які призводять до підвищеного вироблення норадреналіну у матері. Через плаценту цей гормон надходить у кров плода, а це призводить до порушень в розвитку центральної нервової та ендокринної систем.

Тремор може бути спровокований також гіпоксією плода під час вагітності або при пологах. Недостатнє постачання мозку киснем буває викликано різними причинами, до них відносяться: порушення функції плаценти, кровотечі, загрози викидня, багатоводдя, внутрішньоутробні інфекції, слабка пологова діяльність, стрімкі пологи, відшарування плаценти, обвивання пуповиною і т. п. Якщо мозок недоотримує кисень , його нормальне функціонування порушується, що призводить до тремору.

Отже, якщо у новонародженого трясеться підборіддя, не варто бити паніку: до трьох місяців тремор у новонароджених не потребує корекції. Турбуватися варто, якщо тремор занадто сильний і виникає без причини, а також якщо дитині більше трьох місяців. У цьому випадку слід якомога швидше звернутися до дитячого невролога: правильне і своєчасне лікування допоможе нервовій системі вашого малюка прийти в норму.

У більшості випадків виконання призначень невролога, розслабляючий масаж і водні процедури (в тому числі раннє плавання) допомагають впоратися з тремором і зміцнити нервову систему вашого малюка.

У новонародженого трясеться підборіддя
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Режим сну дитини Про те, щоб їх малюк добре спав мріють всі батьки.І не тільки тому, що їм самим потрібно урвати шматочок часу для відпочинку, але й тому, що здоровий ... Читати далі.

Літня робота для підлітків Не за горами літні канікули, і школярі вже зараз передчувають заслужений відпочинок.Хтось збирається поїхати на море, хтось планує відвідати родичів або друзів в іншому місті, а ... Читати далі.

Дитина вночі уві сні скріпить зубами Здрастуйте!Дитина вночі уві сні скріпить зубами.Про що це говорить.І чи варто звернутися до фахівця? Здравствуйте, Тетяна!На жаль Ви не вказали ... Читати далі.

Болі в лівій стороні живота.Що це може бути? Здрастуйте!Підкажіть, будь ласка, болі в лівій ... Читати далі.