Лікування псоріазу у дітей

841-1.jpgЛікування псоріазу у дітей можна проводити як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, особливо у віці до 7-8 років через нерідких психологічних негативних змін під впливом захворювання і умов стаціонарного лікування. У більш старшому віці перебування в стаціонарі пов'язане з перериванням відвідування школи.
У дитячій практиці в лікуванні псоріазу переважніше використовувати лікарські рослини, так як перебіг захворювання обчислюється роками, нерідко виникає торпідному від загальноприйнятого лікування (комплекс вітамінів, нірогенал, УФО, душ, мазі). При цьому необхідно дотримуватися наступних принципів:
Частіше використовувати збори з 2-5 рослин, рідше - збори більш складного складу; Не можна використовувати сильнодіючі або отруйні рослини; Частіше застосовувати рослинні соки; Доза настоянки або екстракту на прийом дітям до 10 років становить 1-2 краплі на рік життя дитини; Рекомендується застосовувати дітям до 3 років настої 1-5%-ної концентрації, а в більш старшому віці - 5%-ної концентрації; Частіше призначають ліки з рослин у вигляді ректальних клізм, свічки. При приготуванні настоїв та відварів частіше використовують коректори смаку (м'яту, шипшина, обліпиху, материнку, солодку та ін.)
Дітям ми рекомендуємо наступну схему лікування:
Трава череди - 4 столові ложки Квітки бузини - 3 столові ложки Квітки звіробою - 4 столові ложки, Змішати всі компоненти. 1. Десертну ложку суміші трав залити склянкою окропу (дитині 10 років), настояти 30 хв., Процідити і пити протягом дня до їди 1-2 місяці.
2. Екстракт елеутерококу по 20 крапель вранці та вдень до їжі (при поганій переносимості замінити сапаралом по 1 таблетці вранці та вдень).
3. Танацехол по 1 таблетці 3 рази на день до їжі.
4. Хвойно-валеріанові або крохмальні ванни (1 склянка незаварені крохмалю на ванну) через день, на курс до 15 процедур.
5. Шкіру голови протирати рідиною, що складається з рівних частин настоянки аралії, екстракту елеутерококу і води (краще під компрес).
6. Вогнища тонким шаром змащують маззю наступного складу: саліцилова кислота 2 г, ретинол-ацетат (вітамін А) 5 мл, екстракт родіоли рожевої 10 мл і ланоліну до 100 м.
Лікування конкретних хворих проводилося протягом 1-2 міс, частіше в амбулаторних умовах. Використання фітопрепаратів дало більш високі найближчі й віддалені результати, дозволило лікуватися амбулаторно, в тому числі і при поширених формах, не перериваючи навчання або відвідування дошкільного закладу. Для ілюстрації наводимо витяг з історії хвороби.
Хвора Н., 10 років, хворіє розповсюдженим псоріазом в стаціонарній стадії більш 2-х років. Погіршення відзначається в осінньо-зимовий період. На консультації призначено лікування за вищенаведеною схемою.
Лікування переносила добре. Через 1,5 міс. при повторному огляді відзначено, що псоріатичні висипання майже повністю зникли. Рекомендовано у вересні-жовтні місяцях профілактичне лікування псоріазу, ускладненого раніше перенесеними захворюваннями печінки і жовчовивідних шляхів.
Враховуючи негативний вплив раніше перенесеного вірусного гепатиту, наявність хронічного холециститу, гепатиту, дискінезії жовчовивідних шляхів за гіпокінетичним типом (до 70% випадків), хворим на псоріаз призначали одночасно препарати та збори з жовчогінними, гипосенсибилизирующие, заспокійливими, полівітамінними властивостями. Цій властивості відповідають такі рослини, як аїр, барбарис, береза, материнка, безсмертник, горець зміїний, звіробій, золототисячник, календула, кропива, кукурудзяні рильця, кульбаба, подорожник, пижмо, полин, пирій, ромашка, кріп, цикорій, чистотіл, шипшина та ін
У таких випадках нерідко користуємося наступною схемою:
1. Збір трав: квітки безсмертника - 4 столові ложки квіти календули - 4 столові ложки, квітки пижма - 4 столові ложки, листя м'яти - 1 столові ложки, плоди шипшини - 3 столові ложки. Змішати всі компоненти. 1 ст. ложку збору трав залити склянкою окропу, настояти 30 хв, процідити і приймати по півсклянки 2 рази на день до їди за 30 хв., протягом 1,5 міс.
2. Настоянка аралії по 30 крапель до їжі вранці та вдень.
3. Танацехол (силібор) по 1 таблетці 3 рази на день до їжі.
4. Дюбажі з сірчанокислої магнезією після 18.00 щотижня (на одну процедуру взяти 15 г сірчанокислої магнезії або солі Барбара, розмішати в склянці теплої кип'яченої води і випити. На область печінки покласти теплу грілку і лежати на правому боці 40-60 хв.).
5. Ванни з морською сіллю (на ванну - 1 стакан морської солі) кожні 3 дні, на курс 10-12 ванн.
6. Зовнішньо - пом'якшувальна мазь, краще дерматоловая, з календулою, звіробоєм, алпізаріновая, аренаріновая, але можна і 2%-ную саліцилову мазь.
Переносимість лікування була хорошою. Нерідко потрібно 3-4 курсу фітолеченія. Прикладом може служити виписка з історії хвороби.
Хворий М., 45 років. Хворіє на псоріаз близько 13 років. Протягом останніх 5 років двічі пройшов Фотохіміотерапія (ПУВА-терапію). У дитинстві переніс вірусний гепатит середньої тяжкості. Після другого курсу ПУВА-терапії псоріаз придбав недиференційоване сезонне перебіг, процес поширився майже по всьому шкірному покриву з проявами ексудату-ного характеру, в подальшій ПУВА-терапії відмовлено. Хворого турбував сильний свербіж. Консультував терапевтом, який встановив загострення хронічного некальку-лезнь гепатохолецістітах. Рекомендована вищенаведена схема лікування, використання якої протягом 48 днів призвело до значного поліпшення стану шкірного покриву | і функціональному стану печінки; свербіж значно зменшився. Переведений на диспансерне лікування з рекомендаціями двох-триразового профілактичного прийому ряду фітопрепаратів.

Kopcyн B., Kopcyн А.

Матеріал: Медичний центр "Ваше здоров'я", м. Москва Підібрати матеріали по: дитяче здоров'я, захворювання шкіри little.com.ua/health3-6 / "> Здоров'я від 3 років до школи
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Вплив мультфільмів на дітей На сьогоднішній день телебачення виконує не стільки інформативну функцію, скільки управляє мозком людини.Найстрашніше, що головними жертвами телевізійного божевілля стають ... Читати далі.

Кольки у дитини: що робити? Ви так довго чекали цього і ось ... Читати далі.

Нейродерміт на грудях і сосках при годуванні Здрастуйте!Мені 40 років.Народила третю ... Читати далі.

Розвиток дитини в 2 місяці Ваш малюк росте не по днях, а по годинах.Здається, що ви буквально вчора повернулися з пологового будинку і спостерігали за розвитком дитини в перший місяць, ... Читати далі.