Діти-погодки: як впоратися?

Діти-погодки: особливості вихованняІноді трапляється так, що, народивши одну дитину, мама через деякий час вагітніє знову - свідомо чи просто «так вийшло». Ось так і з'являються в сім'ї діти-погодки - одночасно і велике щастя, і головний біль для батьків. До чого потрібно бути готовим батькам дітей з маленькою різницею у віці?

У такій ситуації є і свої плюси, і свої мінуси. З одного боку діти-погодки - це досить ощадливо, багато з речей старшої дитини можуть відразу ж «перейти у спадщину» до молодшого. Діти-погодки зазвичай дуже дружні, і як тільки молодший дитина вийде з дитячого віку, вони будуть один для одного товаришами для ігор. А мамі не доведеться два рази йти в декрет на шкоду кар'єрі - декретна відпустка просто продовжиться на різницю у віці у дітей.

З іншого боку, дві вагітності підряд - це велике навантаження на організм. До того ж, нелегко переносити токсикоз і пізні терміни вагітності і при цьому доглядати за немовлям, постійно вимагає до себе уваги. Та й виховувати дітей-погодків буває навіть складніше, ніж близнюків - у близнюків хоча б однаковий режим дня і темп розвитку.

Але зазвичай мамі не до зважування плюсів і мінусів - народжувати так народжувати! Дуже важливо заздалегідь підготуватися до народження другої дитини, щоб діти-погодки не звели вас з розуму: в перший час буде дуже складно. Потрібно «зміцнити тил» і знайти помічника, який допомагатиме вам з дітьми та / або з домашнім господарством. Чоловік - не вихід: повинен же хтось заробляти гроші, на які буде жити сім'я з двома дітьми? Так що краще звернутися до мами або свекрухи, а якщо дозволяють фінанси - найняти няньку або домробітницю. Не завадить обзавестися побутовою технікою: вона заощадить багато часу і сил.

Ще до народження молодшої дитини потрібно привчати старшого до самостійності. У сім'ї, в якій є діти-погодки, старшій дитині доводиться раніше подорослішати: і фізично, і психологічно. Бажано, щоб до появи молодшого брата або сестрички він навчився ходити на горщик, спати окремо, самостійно їсти та пити, обходитися без коляски. Але при цьому після народження другої дитини не потрібно пред'являти до старшого завищені вимоги - він ще маленький, і точно так само потребує вашої любові та уваги, як і новонароджений.

Після народження другої дитини дуже важливо встановити режим дня. Поки молодший дитина не вийшов з дитячого віку, діти-погодки живуть за різними «графіками», і досить складно буває призвести до їх якогось спільного знаменника. Режим дня у обох малюків зовсім не обов'язково повинен бути однаковим: головне, щоб він був зручним для всіх. Якщо старша дитина більш менш-самостійний, можна домогтися часткового збігу. Тут ніяких чітких порад бути не може, вам доведеться експериментувати. Якщо у вас є помічник, все може виявитися легше, але не «спихають» на нього старшої дитини: вашу увагу потрібно обом малюкам.

Коли діти-погодки підростуть і почнуть грати разом, вам стане легше: вони самі знайдуть, чим зайняти один одного. Зазвичай діти-погодки дуже дружні: вони не уявляють свого життя один без одного. Звичайно, можливі і сварки, і непорозуміння, але загалом і в цілому діти-погодки в цьому відношенні нагадують близнюків. У них є спільні інтереси, вони спокійно ділять одну кімнату. Але все одно є моменти, на які потрібно звернути увагу.

У ранньому віці фізичний та інтелектуальний розвиток дітей дуже інтенсивно. І якщо вони весь час зайняті один одним, старший може «недоодержувати» враження і знання, які відповідають його віку. Тому з ним потрібно займатися додатково. Але що в цей час робити молодшому? Дозвольте йому бути присутнім на ваших заняттях. Це буде цікавим для обох дітей. Поки ви займаєтеся зі старшим, молодший буде засвоювати ту інформацію, яку здатний засвоїти. Він буде вчитися, наслідуючи, а наслідування часто буває ефективніше цілеспрямованих занять. У результаті виграють усі.

Коли діти-погодки підростають, батьки часто вирішують віддати їх в школу разом. У такому разі або старший йде в перший клас на рік пізніше, або молодший - на рік раніше, це залежить від розвитку дітей. Часто це виявляється мудрим рішенням: початок навчання в школі - це стрес для дитини, який не варто посилювати ще й розлукою з найближчою людиною. Але тут важливо не перегнути палицю: діти-погодки замикаються один на одному рідше, ніж близнюки, але все-таки іноді це відбувається.

Діти-погодки - одночасно і подвійна радість для мами, і непросте випробування. Але якщо не падати духом, ви зможете впоратися з будь-якими труднощами при їх вихованні!

Діти-погодки: як впоратися? 0
# 1 Мамаша Все тут вірно написали. Але як впоратися одній? Не спати, мало їсти, все швидко делтьькогда обидва сплять - я звикла. Але як мені їх заспокоїти, вкласти спати, нагодувати і т.д. З мінімум сліз? У мене кожен день кілька разів тривалий виття. Старша (1рік 9міс) верещить надривається що є сили, дрібний (3міс) кричить за неї. Я сама спокійна і розважлива за характером. Зазвичай старшу переконувала, але це займає час. А коли надривається молодший, як мені бути? Беру його, а старша так і верещить. Няня приходить 2раза на тиждень по 3часа (закуповувати в магазині і якісь термінові справи). У кого-небудь є досвід? Порадьте!! Бабусь і взагалі ніяких родичів тут немає (живемо у Фінляндії)
Цитувати
18.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!У зоопарку «Село Вашури» відкриється тераріум У ці вихідні в зоопарку ... Читати далі.

Донька не хоче залишатися вдома одна Здрастуйте!А підкажіть як діяти в такій ситуації з дитиною!Донька не хоче залишатися вдома одна, вона ... Читати далі.

Чи можна масажувати промежину при вагітності 36 тижнів? Здрастуйте!Підкажіть, будь ласка, чи можна масажувати промежину і піхву якщо стоїть пессарій.Я на 36 тижні.Або ... Читати далі.

Моєму синові 2 роки і 6 міс.На початку лютого перебували під наглядом (1 день) в інфекційній лікарні ... Читати далі.