Щорічна основна оплачувана відпустка

Щорічна основна оплачувана відпустка Настало літо - гаряча пора відпусток. Всі працівники знають, що відпустка їм належить, а от про нюанси надання щорічної оплачуваної відпустки обізнані не всі. Давайте звернемося до Трудовому Кодексу та розберемося, як саме надається щорічна основна оплачувана відпустка.

Стаття 114 ТК РФ гарантує право працівників на щорічні відпустки зі збереженням середнього заробітку та місця роботи (посади). Тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки становить 28 календарних днів. Є категорії працівників, яким покладається подовжений основна відпустка, такі випадки перераховані в Трудовому Кодексі та деяких інших федеральних законах.

Тривалість основної оплачуваної відпустки обчислюється не в робочих, а в календарних днях, таким чином, в нього включаються суботи та неділі. Однак це не стосується неробочих святкових днів, що припадають на період відпустки: кожний припадає на період відпустки неробочий святковий день - це плюс один день до вашому відпочинку.

Працівники отримують право на щорічну основну оплачувану відпустку після закінчення певного стажу роботи. Право на використання відпустки за перший рік роботи працівник отримує, безперервно пропрацювавши півроку у даного роботодавця (хоча при хороших відносинах з роботодавцем можна піти у відпустку і до закінчення напівроку роботи за угодою сторін). Надалі у відпустку можна йти в будь-який період робочого року відповідно до затвердженого графіка відпусток.

Право на щорічну основну оплачувану відпустку до закінчення напівроку безперервної роботи мають жінки перед декретною відпусткою або відразу після нього, працівники молодше 18 років, а також працівники, які усиновили дитину або дітей віком молодше 3-х місяців.

Графік відпусток затверджується не пізніше ніж за 2 тижні до настання чергового календарного року. Він обов'язковий як для працівників, так і для роботодавця. Не пізніше ніж за 2 тижні до початку відпустки працівника повинні сповістити про час початку щорічної основної відпустки під розпис. Є ряд категорій працівників, яким щорічна оплачувана відпустка надають в зручний для них час (наприклад, чоловік може претендувати на відпустку в період декретної відпустки його дружини).

Існує можливість продовжити або перенести щорічну оплачувану відпустку на інший термін. Цей термін визначає роботодавець, враховуючи побажання працівника. До таких випадків належить, наприклад, тимчасова непрацездатність працівника. Відпустку можна переносити на наступний робочий рік, якщо надання відпустки може мати несприятливий вплив на нормальний хід роботи організації / ІП. Але така відпустка потрібно використовувати протягом дванадцяти місяців після закінчення робочого року, в якому вона надавалася.

Однак не можна не йти у відпустку два роки поспіль. Також заборонено ненадання щорічної основної оплачуваної відпустки неповнолітнім працівникам (молодше 18 років) і працівникам, які зайняті на роботах із шкідливими і (або) небезпечними умовами праці.

Щорічна основна оплачувана відпустка можна ділити на частини (якщо згоден і працівник, і роботодавець). Але при цьому варто врахувати, що хоча б одна з частин відпустки має становити як мінімум 14 календарних днів.

Роботодавець має право відкликати працівника з відпустки лише за його згодою, при цьому невикористану частину відпустки можна використовувати в цьому ж робочому році або приєднати до наступного відпуску. Вагітних жінок, працівників, які зайняті на роботах із шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, і працівників молодше 18 років відкликати з відпустки не можна.

При звільнення роботодавець повинен виплатити працівникові грошову компенсацію за невикористані відпустки або надати йому відпустку з наступним звільненням.

От коротенько всі правила надання щорічної основної оплачуваної відпустки, докладніше з ними можна ознайомитися в розділі 19 Трудового Кодексу РФ. Дуже важливо знати свої права і гарантії, що стосуються відпустки (хоча це відноситься взагалі до всіх трудовим правам і, звичайно ж, обов'язків).

Щорічна основна оплачувана відпустка
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Електронні підручники в Україні - тільки бізнес? Міносвіти має намір постачити школярів електронними підручниками.Компанія, яка впровадить це нововведення, запрацює на держбюджеті $ 450 ... Читати далі.

Аденоідіт і набряк носоглотки у дитини Здравствуйте, подскажите, у дитини аденоідіт і набряк носоглотки, лор-лікар говорить, що слизова синюшна це алергія.Набряк посилився після промивання соляним розчином - чи ... Читати далі.

Свято «Буквар прощався з дітлахами» У житті все починається з малого: з зернинки - хліб, з промінчика - сонечко, ... Читати далі.

Шкільні ранці для першокласників: як вибрати ранець? Як вибрати шкільну сумку майбутньому першокласнику?Чому варто віддати перевагу шкільний ранець для першокласника рюкзаку, а про ... Читати далі.