Коляска або слінг?

Коляска або слінг? З розвитком популярності слінгів перед багатьма батьками постає питання: а чи потрібна коляска? Чи можна обійтися тільки слінгом або, навпаки, коляска більш корисна для дитини? Спробуємо розібратися, що краще: коляска або слінг?

Ну, що таке дитяча коляска, кожен знає не з чуток. А ось що за диво таке заморське - слінг - відомо не всім. Коротенько, слінг - це спеціальна широка смуга тканини, за допомогою якої дитина особливим чином прив'язується до матері. При цьому руки у мами вільні, а навантаження на спину розподілена рівномірно.

Слінги в сучасному світі переживають «друге народження». Адже ще тисячі років тому це пристосування активно використовували жінки східних країн: Індії, Китаю і т.д. Мама прив'язувала свого малюка до спини або грудей і могла займатися традиційною для жінок цих країн роботою: збирати чайне листя, працювати на рисовому полі і ін

Чим же погана традиційна коляска?

Коляска дуже громіздка - поїздки в громадському транспорті перетворюються для мами в справжня мука. Навіть в особисте авто коляску не завжди зручно упакувати, так як вона не поміщається в багажник.

Важку коляску мамі незручно однією заносити в під'їзд по сходинках, коляска не поміщається в звичайному, не вантажному ліфті.

З коляскою не зайдеш в магазин, її доводиться залишати біля входу, на совість перехожим: хто повз пройде, а хто і зазіхне на чуже добро.

Коляску потрібно десь зберігати. Якщо коляску зберігають удома вона захаращує і без того невелику площу стандартної квартири.

Коляску в дощову погоду або в зимову сльоту потрібно мити. Це знову ж таки вкрай незручно в умовах малогабаритних квартир.

Сходинки сходів в громадських місцях не завжди обладнані спеціальними рейками для дитячих колясок. Якщо рейки все ж є, то їх ширина може не відповідати ширині колясці, мамам доводиться вигадувати різні виверткі способи, щоб спустити коляску зі сходів або підняти її нагору.

Незважаючи на всі ці недоліки, коляску можна замінити, якщо, наприклад, потрібно погуляти з дитиною взимку. Прогулянки на довгі відстані в цьому випадку набагато менш стомлюючі для мами і малюка, якщо дитина перебуває в колясці. При цьому слінг, в принципі, теж можна використовувати, але ховати дитину під верхній одяг матері або саджати його поверх маминого пальто чи куртки не завжди зручно.

Взимку, коли на дорогах ожеледь, носити малюка в слінгу досить небезпечно, адже мама може посковзнутися. З коляскою в цьому випадку безпечніше.

Коляска виручить маму, якщо їй потрібно зробити багато покупок. При цьому незручності від коляски компенсуються зручною місткою кошиком, а нести малюка в слінгу і ще безліч сумок та пакетів при цьому, насилу відкриваючи двері магазину - не найкращий варіант.

Якщо в сім'ї більше однієї дитини, то коляска на прогулянці більш зручна, ніж слінг. Ловити старшенького або покачати його на гойдалках зручніше, коли малюк спить в колясці.

Якщо мама чекає дитину, то носити старшого в слінгу їй протипоказано. Адже малюк вже важкий і, до того ж, може ненавмисно штовхнути маму ніжкою.

Коли дитина вже ходить, слінг йому вже більше перешкода, ніж допомога. Малюкові хочеться побігати, пострибати і садити його в коляску або виймати з неї набагато зручніше, ніж зав'язувати-розв'язувати слінг кожні п'ять хвилин.

Слінг рекомендують для малюків, яким для спокою потрібен саме тілесний контакт з мамою. Коли малюкові необхідно буквально цілодобово знаходитися поряд з матір'ю, то слінг допоможе і з малюком побути, і руки для інших справ звільнити.

Поза малюка в слінгу, дотик до маминого теплого тіла, звична ще з внутрішньоутробного життя малюка мамина хода - все це допомагає знизити дискомфорт малюка, якщо його мучать болі в животику.

У тих випадках, коли потрібно сходити в поліклініку або в магазин за рогом за буханцем хліба, слінг зручніше коляски. По-перше, коляску ставити нікуди, а по-друге, щоб швиденько збігати за одним-двома продуктами, корзина коляски не потрібна, а труднощі з виносом коляски з дому і назад все одно є.

У слінгу дитину можна годувати грудьми навіть у громадському місці. Широка тканина повністю захищає малюка і маму від сторонніх поглядів.

Слінг дає можливість маляті розглядати, що відбувається навколо. C 2-3 місяців дитина дуже активно цікавиться навколишнім світом і йому вже не вистачає огляду з коляски.

Слінг - зручна річ для мами. Але не можна забувати і про те, що чим старше стає дитина, тим більше нових потреб і йому вже недостатньо бути тільки з мамою. Тому слінг і коляска - це не взаємозамінні, а, скоріше, взаємодоповнюючі пристосування, кожне з яких добре по-своєму. Якщо дитина добре спить в колясці, то для її психологічного здоров'я абсолютно безпечно в ній перебувати, а слінг дуже знадобиться мамі вдома і на прогулянку його можна взяти з собою.

Прислухаючись до своїх відчуттів і до свого малюка, кожна мама визначить для себе, ніж, коляскою або слінгом, їй зручніше користуватися удома і на прогулянці.

Коляска або слінг?Коляска або слінг? +1
# 1 Сергій Навіщо протиставляти ... Звичайно краще мати під рукою і те, і інше, щоб використовувати сильні сторони кожної речі в підходящий момент
Цитувати
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Під носом червоні плями Здравствуйте.Що мені робити?Близько року під носом червоні плями: то вони начебто зійдуть, то знову ... Читати далі.

Режим дня дитини до року Чи необхідний режим дня дитині до року?Навколо цього питання практично ніколи не вщухають суперечки: ... Читати далі.

Особливості недоношених дітей У цій статті поговоримо про особливості недоношених дітей. Чим відрізняються діти, народжені раніше терміну від всіх інших?Як за ними ... Читати далі.

Чим замінити звичні іграшки для малюка: предмети повсякденного побуту Іграшка для дитини - це не просто забава.Це - його спосіб пізнавати світ, вивчати ... Читати далі.