Неврівноважений дитина

Що робити, якщо у вас неврівноважений дитина, дуже запальний, примхливий, і навіть вибуховий?

Іноді батьки не розуміють, чому їх дитина такий неврівноважений і примхливий, що в його характері заважає йому адаптуватися в дитячому середовищі. Проаналізуйте його вчинки, і спробуйте зрозуміти, що їм рухає. Так ви зможете вчасно відкоригувати поведінку дитини, щоб надалі полегшити життя свого малюка. Та й спілкування з ним стане більш приємним і легким.

Неврівноважений дитина характеризується такими ознаками:

Він дуже швидко засмучується і сердиться, посилено намагається змінити все, що не подобається за допомогою рухового акту. Воліє діяти, ніж думати і говорити. Навіть прості зміни навколишнього оточення і прохання оточуючих здатні викликати у нього гостру реакцію, фізичну і словесну агресію. Якщо батьки не виконують його бажань, він може вдарити чи штовхнути їх. Непрацюючу гру дитина намагається зламати, а вподобану іграшку забирає в інших дітей за допомогою щипків і поштовхів. Така дитина любить експериментувати. Наприклад, стрибає у воду, а потім дивиться, де опинився. Починає роботу або гру з ентузіазмом, але не закінчує, так як уже захоплений руховою активністю і забуває про мету. Неврівноважений дитина, навіть грудничок, схильний використовувати моторну систему і м'язи для вивільнення негативної енергії. У нього спостерігається надмірна активність - він стукає ногами, руками і головою об підлогу. Створюючи таким чином шумовий ефект, дитині здається, що ступінь впливу на батьків посилюється багаторазово. У ситуації емоційного стресу такі діти вкрай не адаптивні, у них практично повністю відсутня самоконтроль. Дитина відчуває страх розчарування і самотності. Він не впевнений у собі і не чутливий до оточуючих. При цьому погано себе почуває в обмежених умовах і при фізичних контактах з іншими людьми.

Всі ці властивості значно ускладнюють життя як самим дітям, так і оточуючим, вимушеним з ними спілкуватися.

Часто батьки такій дитині дозволяють і пробачають йому все, щоб не здаватися буркотливими. Але з часом внутрішній дискомфорт посилюється, і вони несподівано вибухають, лякають дитини, а потім переповнені почуттям провини, спокутують її через всепрощення.

Батьки таких запальних дітей часто виявляють, що виховні методики, ефективні щодо інших дітей-такі, як: пояснення, моральна підтримка, аргументи, турбота, перемикання уваги, ігнорування, заохочення і покарання - не дають відчутних результатів з їх дітьми.

Часто неврівноважені, запальні діти володіють величезним потенціалом і масою прекрасних якостей. Однак відсутність адаптивності психіки та емоційного самоконтролю перекриває всі їх позитивні сторони і заподіює біль як самим дітям, так і їх батькам. Зазвичай батьки запального дитини - уважні, дбайливі і доброзичливі люди, які відчувають провину через те, що вони не в змозі допомогти своїй дитині.

Вибуховою дитина часто вимагає особливого підходу в області дисципліни і обмежень.


Дитячі психологи рекомендують батькам вести себе таким чином. По-перше, чітко визначте рамки дозволеного і намагайтеся їх не послаблювати, особливо, якщо ці рамки - не той подразник, через якого дитина втрачає себе в нападі гніву. Чим старше стає дитина, тим менше до нього повинна застосовуватися фізична сила, а більше - сила переконання.

Часто дитина не сприймає мову мами чи тата через утруднень в обробці слухової інформації. Він краще розуміє самого себе, ніж когось. Таким дітям необхідна тренування за допомогою жестів і поведінки.

Ви повинні утримувати кожну конфліктну ситуацію під контролем і використовувати її в якості навчання для дитини.

Для правильної взаємодії з запальними, неврівноваженими дітьми, перш за все необхідно чітке уявлення про причини такої поведінки. У деяких випадках розуміння цих причин і мотивів дитини саме по собі веде до поліпшення відносин між дітьми і дорослими.

Великою помилкою батьків є ізолювання неврівноваженого дитини з вимогою «замовчати». Цього робити не можна, навпаки, залучайте дитину в бесіду про пережитих почуттях і думках. Допоможіть висловити йому злість і розчарування більш абстрактним способом - через ідеї і мова, згладжуйте його агресію. Якщо у вас малюк у віці 2-3 років, то він ще тільки вчиться мистецтву висловлювати ці почуття за допомогою слів, і поступово, з вашою допомогою, він почне справлятися з нападами злості. Коли у нього буде чітке уявлення про вимоги батьків, він зможе передбачати різні життєві ситуації, адаптувати свою поведінку, але разом з тим і задовольняти свої бажання більш прийнятним способом.

Якщо вибуховою дитина не може самостійно сформулювати, що його турбує або чого він хоче (тут вік не має значення - йому може бути як 4 роки, так і 16 років), допоможіть йому в формі припущення (уникаючи ярликів, узагальнень, сарказму, оцінок або приниження): "Чи правильно я розумію, що тебе дратує те-то ..." або "поправити мене, .. якщо я помиляюся, але по-моєму ти хотів сказати ...". Така манера обговорення не змушує дитину займати оборонну позицію і в такому випадку він готовий співпрацювати з вами, і навіть хоче говорити про хвилюючі його проблеми, наприклад таких:

- як навчитися тримати себе в руках при сплесках роздратування, як міркувати в ці моменти

- як навчитися спілкуватися більш продуктивно

- як навчитися вирішувати протиріччя цивілізованим способом.

Важливо зрозуміти, що такі діти не вибирають спеціально запальність і неврівноваженість, як манеру поведінки - вони просто трохи відстають від норми у розвитку навичок самоконтролю та адаптивності, точно також, як наприклад, інші діти пізніше вчаться читати або писати. Така затримка - характерна саме для цього конкретної дитини, оскільки всі ми індивідуальні. Така затримка розвитку навичок самоконтролю - одна з багатьох можливих у процесі росту дитини, навчання та освоєння світу.

Важливо дотримуватися таких правил, на шляху розвитку адаптивності вибухового дитини:

Всі дорослі, з якими він контактує, повинні ясно розуміти суть його проблем (батьки, дядьки, тітки, бабусі, дідусі, і вчителі в школі ітд) На невизначений час відмовтеся від деяких вимог, які ви звикли пред'являти своїй дитині. Він і так вже переконливо продемонстрував, що не може справлятися з усіма подразниками. Визнайте той факт, що ваша дитина не такий як всі інші. Бути не таким як усі - це нормально. Більшість спалахів і вибухів дитини передбачувані, це означає, що ви можете заздалегідь усунути проблеми, які їх породжують.

Ваша мета - з часом навчитися спілкуватися зі своєю дитиною так, щоб він зрозумів, що ви контролюєте себе, дотримуєтеся теми розмови і не дозволяєте йому з'їхати в звичайну колію з'ясування стосунків, розумієте, коли обговорення заходить у глухий кут, вмієте знову повернутися до обговорюваного питання і здатні проявляти адаптивність в питаннях, що дратують вас обох.

На вашому прикладі неврівноважений дитина навчиться більш адаптивно реагувати на емоційні стреси, вдячно відгукуючись на хороше ставлення, доброзичливу атмосферу і спроби зрозуміти його потреби і спонукання. Читайте в наступній статті докладно про методи виховання нервових, неврівноважених дітей.

 

                Було цікаво?

     Хочете Ще про Психологію?

                              Тоді, Підписуйтесь на Розсилку

"Розкрити для себе СИЛУ Психології"!

 Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *


Література: "Вибуховою дитина. Новий підхід до виховання і розуміння легкораздражімих, хронічно незговірливих дітей" Росс В. Грін

26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Йде коза рогата Грають з маленькими дітьми, показуючи в кінці, як буцається коза.Складають пальці руки в "козу" ... Читати далі.

Дитина в 4 з половиною роки не вимовляє багато звуків Добрий вечір!У мене син не вимовляє багато букв: с, ш, к, р, в.І багато інших, ... Читати далі.

Алюмінієвий посуд та містять алюміній упаковки При їх експлуатації в їжу може потрапляти алюміній.ПроблемиАлюміній негативно впливає на обмін речовин, особливо ... Читати далі.

Як можна прищепити дитину від пневмокока? Як можна прищепити дитину від пневмокока? Здрастуйте!У календарі профілактичної вакцинації, вакцинація від пневмокока не передбачена. В Україні зареєстрована вакцина - «Пневмо ... Читати далі.