Основи здорової сім'ї

Кожна людина, підійшовши до певного рубежу, вважає за необхідне створити здорову, міцну сім'ю. Хоча основи здорової сім'ї приблизно схожі у багатьох народів і навіть країн, але все ж кожна людина унікальна і у нього в голові існує своя модель ідеальної сім'ї.

Що являє собою сім'я? Це живий, постійно змінюється і розвивається організм. Основою сім'ї є батьки.

У сучасному суспільстві будь-яка людина має можливість вибрати статус своєї сім'ї.

Класична модель сім'ї - офіційний шлюб, коли відносини реєструються в РАЦСі і члени сім'ї автоматично набувають взаємні юридичні, матеріальні та моральні зобов'язання.

Деякі вважають, що оптимальною формою відносин між чоловіком і жінкою є цивільний шлюб, коли вони, проживаючи спільно, не реєструють свої відносини, вважаючи, що цивільний шлюб більш вільний, оскільки їм не треба брати на себе жодних взаємних зобов'язань. Однак існує думка, що основна ідея громадянського шлюбу-це "ми вільні і в будь-який момент можемо розлучитися", і, тим самим, цивільний шлюб стає абсолютно беззахисним перед першою ж "струсом" в сімейному житті.

Якому статусу віддати перевагу? Відповідь на це питання строго індивідуальний, і визначити його має право тільки ті, хто вирішив створити сім'ю. Перш за все необхідно прислухатися до свого серця і зрозуміти, що основою здорової сім'ї і фундаментом добрих взаємин у сім'ї є, взаєморозуміння, взаємоповага, тепло і турбота.

Важливим, відповідальним етапом в житті родини є народження дитини. Любов до маленької людини, що з'явився на світ, який є продовжувачем роду, зміцнює відносини в родині. Але бувають випадки, коли в цей період відносини між чоловіком і жінкою охолоджуються, чоловік може ревно ставитися до появи третього в їхній родині. Йому може здаватися, що жінка надає йому менше уваги, дарує менше своєї любові, хоча насправді вона любить його в два рази більше: як чоловіка і як батька своєї дитини.

Клімат, що створився в сім'ї, стовідсотково впливає на що формується особистість. Цей вплив може бути як позитивним, так і негативним. Відносини між батьками, їх ставлення до дитини є основоположними при формуванні його особистості.

Крім того, що батьки забезпечують своїм дітям почуття захищеності, вони повинні бути їм помічниками, порадниками, друзями. У відносинах з дітьми не повинно бути демонстрації влади. Важливо, щоб батьки дозволяли і заохочували гри, спілкування з однолітками, експерименти в пізнанні навколишньої дійсності.

Коли діти підростають, батькам необхідно визначити, яку обрати модель процесу виховання: демократичну чи авторитарну?Коли батьки повністю контролюють всі сфери життя дітей, вимагають повного і беззастережного покори без пояснень своїх вимог, заборон, це авторитарна модель виховання. Діти, виростаючи в таких сім'ях, часто не можуть самостійно прийняти якісь рішення, вони недовірливі, соромливі, сором'язливі. У спілкуванні з оточуючими вони відчувають певні труднощі. У них недостатньо близькі стосунки з батьками. А якщо у батьків до дитини високі вимоги поєднуються з прохолодним ставленням, неминуча втрата контакту з ним.

На думку фахівців, більш позитивний ефект при вихованні дітей демократичними батьками. Вони

надають дитині право самостійно приймати рішення в деяких сферах життя. Він погоджується з думкою батьків, коли йому чітко і ясно пояснюють, чому він не повинен робити ті чи інші речі. Така модель дозволяє безконфліктно пройти період становлення зрілості.

Дітям потрібен авторитет, приклад відповідального дорослого поведінки. Але, крім цього, їм потрібна постійна підтримка близьких людей - батьків.
Взаємна любов, взаєморозуміння, взаємна підтримка, зв'язок поколінь - все це основи здорової сім'ї.

Не упускайте шанс, Підписуйтесь на розсилку по Психології!

Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *


26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!У мого сина 4 роки йому на тілі з'явилися прищики У мого сина 4 роки йому на тілі з'явилися ... Читати далі.

Гімнастика для малюка: поради та рекомендації У попередніх статтях Ви дізналися про те, як проводити масаж дитині ... Читати далі.

Участь бабусь і дідусів у вихованні дитини Люди старшого покоління, які носять горді звання бабусь і дідусів, завжди намагаються активно брати участь у виховному процесі обожнюваного внука ... Читати далі.

Важка дитина в групі в дитячому садку Здрастуйте!Дайте будь-ласка пораду.Я недавно влаштувалася в дитячий садок ... Читати далі.