Потреба у саморозвитку

Особистісний ріст, само-вдосконалення, само-розвиток та-реалізація нині вельми модні слова. Що це? Популярна тенденція чи просто особливість людини як такої? Прагнення до зростання, в якому він бачить способи досягнення своїх цілей, бачить себе багатим, коханим, щасливим?

Що таке сьогодні потреба в саморозвитку і чому ми її відчуваємо? Що нами рухає в цьому прагненні?

Коментар до однієї зі статей від куат:

"« Зазвичай у людини найбільші життєві проблеми, там, де у нього найбільші прихильності. Чим глибше прихильність, тим людину легше зачепити, тим глибше і болючіше страждання ».

Сильно і точно сказано. Тут напевно і криються джерела психологічних Проблем.

1.Ми багато говоримо і посилаємося на Его. Але ж воно не виникло з нізвідки, чому природа Его так стійка?.

2.Очень цікаво чим або як ми будемо долати конфлікти які Ви обіцяєте описати в ... наступного разу.

3.І потім, інтесно було б охарактеризувати состаяніе Поліпшення - це зворотна сторона Погіршення? або ...

Вобщем, з нетерпінням чекаю подальших публікацій .. "

 Про поліпшення

Охарактеризувати свій стан Поліпшення можете тільки Ви самі. Немає універсального поняття поліпшення або погіршення. Для кожного воно своє. Кожна людина сама по собі - це цілий світ, і на основі своїх власних понять, він формує своє власне сприйняття навколишнього середовища. Якщо виражатися термінологією НЛП - у кожної конкретної людини своя карта світу. І в цій карті свої поняття поліпшення і погіршення.

Для однієї людини одне і теж поліпшення може бути справжнім, а для іншого це ж поліпшення виявиться помилковим (тобто по суті - погіршенням). А може і так виявитися, що поліпшення буде помилковим або справжнім для одного і того ж людини в різні періоди його життя. По суті, то про що ми говоримо - це просто рух, якісь зміни в житті, які в той чи інший момент можуть припасти нам до душі чи ні.

Моя потреба в саморозвитку

Я з дитинства-з того часу, як стала усвідомлювати себе як особистість-вивчаю (або скоріше читаю) книги з психології і езотерики. Цікаво бачити як стародавні автори, які шукали відповіді на питання про Суті, для чого ми живемо, описували будову світу, наявність духовних сутностей, їх ієрархію, як багато було забобонів, забобонів, помилок.

Надприродний світ мені чужий, і все ж цікаво поглянути на нього через крихітну щілину прочинених книги. Деякі вважають забобони й омани середньовічних авторів смішними і дитячими, але списувати з рахунків їх не можна. Часто, в цих книгах можна побачити зерно істини, іноді навіть частіше, ніж в сухих міркуваннях сучасних психологів і вчених, заснованих на сухих же наукових фактах. І сьогодні ми можемо спостерігати деяке осучаснення старих наукових систем, таких як Каббала, і впровадження їх у моду. Це неймовірно, але Каббала дійсно дуже логічно описує систему нашого світу, так, що в це хочеться доводиться вірити!

У наш час навіть самі вчені або преса висувають версії про те, що стародавні люди, що жили задовго до нас, були значно вище по розвитку, ніж ми - многому немає пояснень сьогодні. Звичайно ж древні науки - це не панацея. Сучасні люди будують свої системи сприйняття життя і світу, грунтуючись вже на новій історії розвитку суспільної моралі. Одним із стовпів таких сучасних систем мабуть можна вважати Фрейда.

Із найновіших - вивчала книги різних авторів з психології, успіху, влади. Самі запам'яталися: А. Свіяш, О. Торсунов, весела система Симорон - дуже позитивні і легкі для сприйняття. Крім цього, походила масу живих тренінгів, курсів, з загальної психології та психології жінок.

 Егоїзм

З приводу живих курсів, розповім детальніше, оскільки це стосується питання про егоїзм. Здавалося б більшість учителів і наставників вчать нас бути безкорисливими і духовними - таким чином ви "обеззброїте" свого супротивника і себе одночасно, вичерпавши при цьому конфлікт і не витрачаючи свої і чужі нерви, залишитеся здоровим і неушкодженим. Яке ж було моє здивування, коли я потрапила (заплативши не маленькі гроші, навіть за московськими мірками) на семінар однієї жінки - дуже хорошого, досвідченого психолога, коли вона говорила не про безкорисливість, а навпаки про повному підпорядкуванні своєму его, і повному його задоволенні . Так говорила вона, ви уникнете багатьох неприємностей і хвороб.

Не можу сказати, що мені не сподобалося, навпаки дуже навіть багато логіки, але така система - повного підпорядкування своєму его буде працювати якраз в тому випадку якщо "очистити свою судину" - промити гарненько мізки, не думати ні про яке безкорисливість. Тоді з вас вийде досить жорсткий, владний і може бути навіть багатий, але ... самотня людина. Оскільки саме повне підпорядкування своєму его і тягне за собою самотність.

Все це необхідно дуже дозовано і акуратно застосовувати в особистому житті, особливо жінкам, оскільки жінку робить Жінкою положення слабкості. Якщо ви-жінка-зможете так роздвоїтися і перемикатися без шкоди для себе з положення слабкості і підпорядкування в сім'ї - в положення сили і влади в бізнесі - то вас чекає успіх в будь-якій сфері життя.

Так, природа его дуже стійка, і це нормально, і не треба з цим боротися.

З одного боку его - це ми самі, це наша основа, основа нашої безпеки.

З іншого боку, потурання его веде нас до самотності. Ніхто не хоче бути самотній, тому що ми оточені людьми.

Обдурити его неможливо, а от домовитися можна. І мабуть цього ми непомітно вчимося все життя, живучи в суспільстві. Якби ми цього не вчилися - не було б суспільства, все б люди були дикунами і по-одному винищені хижаками.

Чим доросліша ми стаємо - тим ми розумніше. Подивіться на дитину: спробуйте з ним домовитися про те, що зараз йому не можна ось цю смачну цукерку, що лежить на столі, а, наприклад, через 2 години буде можна ... Для чистого его дитини - це непосильне завдання - будь-яка дитина схопить і з'їсть цю цукерку при першій же можливості, як тільки ви відвернетеся. Не буде він з вами домовлятися.

Але, у міру дорослішання, під тиском батьківських і громадських стандартів, він почне контролювати свої інстинктивні імпульси, слухати і домовлятися.

 Наші Цілі

Пізнання себе, своєї сутності, природи. Особистісний ріст, саморозвиток і самовдосконалення. Стати БАГАТИМ, КОХАНИМ, ЩАСЛИВИМ. Знайти свободу ...

Мої статті по психології - це спроба впорядкувати в голові, накопичену інформацію, прочитану теорію і нажитий досвід.

Мені подобається розвиватися самій і допомагати розвиватися іншим.

Якщо Ви допитлива людина і маєте схожі цілі, давайте розвиватися разом!

Підписуйтесь на мою безкоштовну розсилку!

У ній я буду спеціально для Вас збирати цікаві прийоми і фішки психології, спрямовані на саморозвиток, особистісний ріст і успіх.

Відкрийте свої можливості за допомогою нових знань!

Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *

 Так, і про вирішення проблем в сім'ї - зовсім скоро!


26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Аквагрим для дітей Кожній матері хочеться, щоб у її дитини ... Читати далі.

Дитина не хоче спати в саду Здрастуйте!З недавнього часу у нас почалася проблема з дитиною з приводу його перебування в дитячому садку.Моєму синові 3,5 року.В ... Читати далі.

Як мені відучити дитину їсти по ночах і не спати разом? Здрастуйте!Після народження моя донечка (це друга дитина) спала в своєму ліжечку але не боргу.З двох місяців перестала спати окремо, по ночах часто прокидалася ... Читати далі.

Лікар прописала препарат «тержинан», чи не небезпечно його застосування Добрий день, Наталія Вікторівна! Я вагітна, 31 тиждень, лікар прописала препарат "тержинан", чи не небезпечно його застосування при вагітності?Судячи з відгуків ... Читати далі.