Психологічні ігри для дітей

Гра - що може бути важливіше і цікавіше для дітей? В грі діти навчаються, у грі дорослішають і набираються досвіду, гра дозволяє їм висловити свої страхи і комплекси. Гра використовується педагогами і психологами для діагностики дитячих проблем і для психологічної допомоги дітям у складних ситуаціях.

Деякі ігри самі батьки можуть використовувати для допомоги дитині:

в його особистих проблемах для зміцнення довіри для розвитку взаєморозуміння і успішної взаємодії

Всі наведені в статті психологічні ігри для дітей групові, вони досить прості і в них можна грати як в сімейному колі, так і в групі дітей. Підійдуть дані гри як для дітей дошкільного віку, так і для школярів молодшого та середнього віку. Дані гри описані К. Тейлор.

Кероване чудовисько

Якщо у вашої дитини є проблема дитячих страхів, можна спробувати пограти з ним в подібну психотерапевтичну гру.

Спочатку домовтеся, що зараз дитина зробить живого і керованого монстра. Батько буде болванкою для виготовлення, а дитина художником. Нехай він скаже, яка повинна бути поза, постава, який вираз обличчя у чудовиська. Використовуйте доступні матеріали: перуки, окуляри, одяг, що б додати максимальну схожість з чудовиськом. Коли створення монстра завершено, дитина стає його повновладним господарем. Чудовисько не може зробити жодного кроку без волі свого володаря. Дитина повинна віддавати команди, які чудовисько в точності виконує. Це може бути: «Підніми руку! Закрий очі! »Або« Принеси мені іграшку »,« Танцюй! ».

Важливо, що б дитина відчула владу над вигаданим їм чудовиськом. Через деякий час можна помінятися ролями і дитина сама втілитися в лякаючого монстра.

Творимо історію

У своїх вигадках дитина часто відображає проблеми, які його хвилюють і турбують. Пишучи історію можна легко увійти в контакт з самим замкнутою дитиною.

Твір історії в руках фахівця може стати відмінним діагностичним і терапевтичним прийомом, для батьків - приводом для щирої бесіди і підтримки контакту з дитиною.

Для нашої гри-історії необхідний матеріал, це може бути набір картинок з дитячої гри, вирізані картинки з журналів або навіть набір гральних карт, де цифри і картинки і будуть основою сюжетної лінії. Історію складають так: Батько витягує картинку (або пару карт) і починає історію на підставі картинок або символів на них.

Звичайно, при використанні карт необхідна хороша фантазія. Наприклад: Жили-були Білосніжка і 10 гномів в червоних шапочках, якщо випали дама і десятка черв'яків.

Потім картинку витягує дитина, викладає поруч і продовжує сюжет. Батько, витягуючи наступну картинку, вплітає свої доповнення і пояснення, які дозволили б знайти вихід із скрутної ситуації або краще прояснити мотиви дії героїв. І так до закінчення картинок, або до логічного кінця історії.

Сімейний малюнок

Основна мета цієї гри: зближення членів сім'ї і розвиток навичок взаєморозуміння і спільного спілкування.

Вона дуже корисна в разі переживань дитини з приводу конфліктів між батьками, входженням в сім'ю нового папи (або мами), або у разі розбіжностей між братами-сестрами.

Необхідно приготувати великий аркуш паперу (чим більше членів сім'ї беруть участь у грі, тим більше повинен бути аркуш паперу) і кольорові олівці, крейди, фломастери. Кожен учасник обирає собі один колір. Не треба нічого планувати заздалегідь. У процесі малювання ватман можна повертати як завгодно.

Нехай молодший член сім'ї почне з яких-небудь енергійних каракулей. Наступний учасник має вгадати в карлючках натяк на осмислений малюнок і продовжити його, але не закінчувати. Наступні учасники продовжують малюнок, додають свої деталі для створення єдиної, завершеної картинки. Коли малюнок закінчено, можна проаналізувати і обговорити: що вийшло, що могло вийти, чия була ідея, яка втілилась в кінці?

Опиши і намалюй

Ця психологічна гра теж малюнкова, підходить для дітей шкільного віку.

Вона спрямована на розвиток здатності слухати співрозмовника, керуватися інструкціями і самому їх віддавати, працювати спільно, в команді.

Гра полягає в тому, що дитина малює довільний малюнок, але не показує його нікому. А докладно описує, що на ньому намальовано, лінія за лінією, послідовно. Описувати ось так: «намальований будинок, собака і трава» малоефективно в цій вправі. Правильніше буде описувати послідовність ліній, геометричних фігур.

Інші члени сім'ї (групи), слідуючи цим інструкціям, повторюють малюнок тільки за описом. Потім обговорюють отримані картинки, які можуть бути зовсім не схожі на оригінал.

«Що водить» змінюється, і дитина сама слухаючи інструкції, відтворює чужий малюнок за описом.

Йди за лідером

Ця психологічна малюнкова гра дозволяє замкнутим, боязким дітям проявити себе в якості лідера, спробувати взяти ініціативу. Гра групова (сімейна).

Дитина малює малюнок. Після кожного невеликого фрагмента він ненадовго показує малюнок іншим, і ті в точності копіюють його. Ніхто (окрім лідера) не знає що буде намальовано в підсумку. За результатами всі порівнюють свої малюнки і лідер їх оцінює.

Слідами

Ця відома гра спрямована на розвиток комунікативних властивостей і співпраці.

Учасники вибирають заздалегідь об'єкт для малювання (наприклад кішку). Малюнок ділиться на фрагменти, в залежності від числа учасників і кожен малює свою частину в таємниці від інших, коли домалював - закриває свій малюнок, наприклад згортаючи його, але при цьому залишаючи невеликі сліди для продовження. Після, всі малюнки відкриваються, з'єднуються в один, який зі сміхом обговорюється.

Сподіваюся, наведені психологічні ігри для дітей, допоможуть вам у вихованні вашого чада.

*******************************************

Сподобалася стаття?

Хочете ще про психологію? 

Тоді підписуйтесь на мою розсилку, і 

ВИКОРИСТОВУЙТЕ для себе всю силу нових знань!


Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *


26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Сценарій дитячого Нового Року Якщо Ви шукаєте Сценарій проведення новорічного ранку ... Читати далі.

Харчування під час вагітності харчування під час вагітності Правильне харчування під час вагітності - запорука нормального розвитку і формування організму майбутньої дитини.Пам'ятайте ваша ... Читати далі.

Фізичні вправи у віці 10-12 місяців У період з 10-го по 12-й місяць першого року бажано використання чергового, ... Читати далі.

У дитини 8 років гіперкінези різного характеру Добрий день!Дитині 8,5 років.Спостерігаються гіперкінези різного характеру - сіпання плечима, шийкою.На МРТ все нормально, на ЕЕГ теж, у невролога спостерігається.Тривожить, що до кінця це ... Читати далі.