ПСИХОЛОГІЯ ВІДНОСИН В СІМ'Ї. ПРИЧИНИ КОНФЛІКТІВ В СІМ'Ї.

У минулій статті ми спробували розібратися, чи потрібно вчитися вибудовувати відносини з людьми, щоб досягти гармонії і щастя. І як стало зрозуміло, особливу увагу слід приділяти відносинам з близькими людьми. Оскільки саме вони можуть стати палицею з двома кінцями. З одного боку ця палиця, в буквальному сенсі наша опора і підтримка. З іншого боку, ми

повністю беззахисні і при неправильній побудові відносин з близькими, ця палиця може обернутися дубиною, яка дуже боляче б'є по голові. Тому відносини з близькими людьми або моторошно виснажують нас, або роблять дуже сильними. Сьогодні продовжую міркувати на тему психології стосунків у сім'ї, сім'ї та сімейних відносин, і пропоную спробувати визначити основні причини конфліктів у родині, що виникають у відносинах між чоловіком і дружиною. А про способи вирішення, давайте поговоримо наступного разу.


Як співається у відомій пісні: "Люди зустрічаються, люди закохуються, одружуються ...". У цей період життя обидва поводяться ідеально. Він - як справжній чоловік - великодушний, чесна, мужня, благородна. Вона - як справжня жінка - доглянута, витончена, жіночна, ніжна і ласкава. Обидва щиро сподіваються, що далі буде так само, а може навіть ще краще. По суті, на моменті «одружуються» (а для когось просто «починають жити разом») казка зазвичай закінчується словами «та стануть вони жити-поживати та добра наживати». Але тільки казка. Реальна ж життя триває, а по правді сказати - тільки починається. Починається сімейний побут, коли люди стають іншими, не ідеальними, починають вести себе по-іншому, показують своє інше обличчя. І, зверніть увагу, акцент тут потрібно робити саме на слово «інше», підкреслюю - не справжнє обличчя люди починають показувати своєму чоловікові, а саме інше. Оскільки, коли при знайомстві вони вели себе ідеально, тамтешнє особа була також справжнім, як і зараз, але просто іншим, відповідним навколишньому оточенні. Тепер же, після вступу в шлюб, обставини міняються, і відповідно до них, змінюється обличчя, манера поведінки людини, відповідаючи нової ситуації, новій обстановці в життя, нової глибину відносин з близькою людиною. І це нормально, це природно, така наша природа. Так відбувається в усіх без винятку людей, не залежно від кількості шлюбів, в кожному наступному шлюбі процеси у відносинах одні й ті ж, з поправкою на нову особистість нового партнера. З часом стосунки стають глибшими, людей починають пов'язувати всі нові обставини, такі наприклад, як поява дітей, і згідно з цим, особистості людей знаходяться в парі все більше розкриваються.

Зазвичай у людини найбільші життєві проблеми, там, де у нього найбільші прихильності. Чим глибше прихильність, тим людину легше зачепити, тим глибше і болючіше страждання.

У своєму житті люди часто кидаються з крайності в крайність. Колись ви вважали свого чоловіка ідеальною людиною, обожнювали, любили його пристрасно, і це була одна крайність. Але одного разу ви прокидаєтеся, дивіться на колись боготворімого дружина і розумієте скільки ж у нього недоліків, які ви раніше просто-напросто не помічали - вітаю вас - тепер ви перейшли в іншу крайність - неприязні, ворожнечі, конкуренції. Добре якщо ця неприязнь не наступає у обох подружжя одночасно - в цьому випадку шанси сім'ї на виживання вельми високі.

Насправді ж обидві ці крайнощі не справжні, вони обидві є ілюзіями кожної конкретної людини, зумовленими змінами, що відбуваються в його власному мисленні, сприйнятті навколишнього світу і себе, впливом зовнішньої ситуації на нього. По суті проблема, яку людина бачить в іншому, це проблема його власна.

Світ наш такий, що жоден процес, тут відбувається не має тенденції зростання. Все прагне до спаданням, до нуля. Ніщо не вічне. Всі наші бажання і пристрасті (любов, насолоду від сексу, задоволення від покупки нового розкішного авто, задоволення від їжі) після їх виконання, згасають через якийсь час. Це можуть бути роки, можуть бути тижні або годинник. Але подумавши одного разу про колись бажаному об'єкті, ви відчуєте в кращому випадку байдужість. Відносини, відпущені на самоплив, самі по собі псуються неминуче. Щоб їх поліпшити, люди повинні працювати над собою, докладати зусилля розуму.

Найголовніша і основна причина конфліктів у родині - закладена в кожній людині-це егоїзм, бажання жити для себе. Егоїзм, як правило, приправлений шаблонами сімейних відносин з батьківських сімей подружжя. З одного боку, з'єднуючись з тим єдиним, найкращим, на нашу думку, представником роду людського, ми хочемо бути щасливими, розділити з ним свій життєвий шлях. З іншого боку, кожен у парі так відчайдушно, егоцентрично хоче бути щасливим, що не помічає як перетягує на себе всі ковдру гармонії, загрібає під себе свого партнера, а той в свою чергу, одночасно намагається виконати те ж саме зі свого боку.

З волі вищих сил, цей парадокс супроводжує нас усе життя. Психологія стосунків у сім'ї така, що ми єднаємося з іншою людиною, щоб насолоджуватися один одним, але виходить так, що ми насолоджуємося за його рахунок і своїм же егоїзмом руйнуємо своє щастя. Засідка в тому, що егоїзм людини неможливо задовольнити - скільки йому не давай, все одно буде мало.

"Мені весь час мало грошей, мало одягу, мало їжі, мало задоволення, мало щастя. Я кажу тобі як правильно, а ти мене не слухаєш, я до тебе з усією душею, а ти до мене чим повертаєшся? .. Ти поганий, ти мені огидний, я більше так не можу ... "

Знайомі слова?

Причому, говорить їх вам людина з такою ж шаленою пристрастю, як колись говорив слова кохання. Не ображайтеся на нього. Подолання конфлікту можливе тільки розумом, усвідомленням ілюзій. Як тільки це відбудеться, ваші відносини почнуть рухатися до поліпшення. Це неймовірно важко, і цим ми займемося в наступний раз.

********************************************

Сподобалася стаття?

Хочете ще про психологію?

Тоді підписуйтесь на мою розсилку, і

ВИКОРИСТОВУЙТЕ для себе всю силу нових знань!

Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *

При передруці статті повністю або частково, посилання на джерело обов'язкове!


А якщо Ви просто хочете читати ВСЕ нові статті сайту прямо у себе в пошті, то
введіть тут свій e-mail: 100% гарантія конфіденційності Ваших даних і можливість відписатися в будь-який момент одним клацанням миші! 
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Красивые стикеры telegram.

Літні заходи для дітей Щоб ваша дитина не поневірявся влітку по вулицях, нічого не роблячи, дізнайтеся про те, які літні ... Читати далі.

Хотіла почути Ваші поради по лактації Добрий день!Хотіла почути ваші поради по лактації.Я годую грудьми 3 тижні, молока прибуває багато, все ніяк не встановиться, прибуває болісно, буває, ... Читати далі.

Вплив музики на людину Всі ми чудово знаємо про те, що музика здатна підняти настрій, розбудити або навпаки приспати.Вчені довели, ... Читати далі.

Памперси: за і проти Прогрес робить наше життя легше.І ось вже сьогоднішні молоді мами із задоволенням користуються одним ... Читати далі.