Розлучення батьків очима дитини

Розлучення батьків очима дитини Розлучення батьків - це завжди стрес для дитини. А якщо розлучення супроводжується сварками, скандалами, «поділом» дитини, то малюк опиняється перед обличчям ситуації, яку він не в силах ні зрозуміти, ні змінити. Тому якщо у Вашій родині розлучення - єдино правильний вихід з ситуації життєвої ситуації, то допоможіть Вашій дитині пережити цей складний період.

У різному віці ставлення дитини до розлучення батьків відрізняється. У 2-3 місяці грудничок, звичайно ж, не зрозуміє, що відбувається, але він вже чудово відчуває зміни в родині на емоційному рівні. Адже в цьому віці мама - його зв'язок із зовнішнім світом, якщо переживає і нервує вона - турбується і дитина. А в дошкільному та молодшому шкільному віці діти навіть схильні брати на себе провину за те, що відбувається: «Це я погано поводився, тому батьки мене розлюбили і розлучаються».

Але незалежно від віку дитини, розлад у родині може завдати йому психологічну травму, яка в майбутньому ризикує вирости навіть в якісь відхилення або патології. Причому, буває важливий не сам юридичний акт розірвання шлюбу, а та психологічна обстановка, яка панує в розпадається сім'ї. Постійні сварки і конфлікти, взаємні звинувачення батьків - все це не може не позначатися на дитині. Тому для нього ж краще, якщо процес розлучення батьків буде як можна більш коротким.

Якщо причиною розлучення стають якісь протиправні дії одного з батьків, то навряд чи може йти мова про мирне розставання і збереженні надалі дружніх відносин. Але в інших випадках, заради дитини, варто спробувати розійтися по-доброму, без взаємного «поливання брудом».

Коли батьки цілком і повністю поглинені майбутнім розлученням, вони рідко замислюються про почуття дитини в цей період. Але, якщо Ви готові заради дитини піти на деякі взаємні компроміси, то Вам знадобляться ці рекомендації.

Якщо сварка сталася на очах у дитини, то вона повинна мати гідне дозвіл. По-перше, так дитині не буде боляче за когось із батьків, а, по-друге, Ви на власному прикладі можете показати дитині, як з гідністю виходити з конфліктних ситуацій.

Період конфліктної напруженості в родині повинен бути мінімальним. Часто подружжя вирішує зберегти шлюб «заради дитини». Але взаємна гризня і сварки не припиняються. Навряд чи дитина буде почувати себе від цього краще.

Оголошувати дитині про розлучення повинні обоє батьків, причому ні перекладаючи провину один на одного, ні беручи її на себе. Батьки повинні постаратися пояснити своїй дитині, що вони розлучаються добровільно, тому що більше не можуть жити разом. Але краще не брехати дитині, яким би маленьким він не був. Брехня рано чи пізно все одно спливе назовні і тоді відношення дитини до батьків може змінитися не в кращу сторону.

Розлучення батьків очима дитини

Важливо, щоб дитина зрозуміла, що навіть якщо батьки більше не живуть разом, то вони як і раніше його люблять, нічого не змінюється. Тому, наскільки це можливо, зміни в житті самої дитини повинні бути мінімальні. Добре, якщо дитина продовжує бачити обох батьків. Для цього батькам доведеться заспокоїти свої емоції і підійти до питання спільного виховання дитини як до діловим відносинам. Дитині не бажано учавствовать в матеріальній стороні розлучення: розподілі майна, стягнення аліментів.

Для дитини вкрай шкідливо, коли в ході розлучення батьки починають їм маніпулювати в своїх цілях. Не можна в очах дитини очорняти другого батька, залучати його на одну зі сторін. Пам'ятайте, що дивлячись на своїх батьків, дитина формує для себе модель поведінки в майбутньому дорослому житті.

Батькам потрібно постаратися, щоб школа чи дитячий садок, гуртки і спортивні секції залишилися в житті дитини колишніми. Розлучення батьків і так для нього величезний стрес, не потрібно посилювати його ще більше.

Реакція дитини на розлучення батьків неоднозначна і індивідуальна. Але психологи виділяють умовно три етапи цієї реакції:

1. Відторгненню. У будь сумне або неприємна подія поналачу не хочеться навіть вірити, тому дитина протягом приблизно 3-5 днів може ніяк не реагувати. Він намагається «переварити» інформацію і підсвідомо прагнути захиститися від потужного удару. 2. Поступове прийняття ситуації. Але рано чи пізно відбувається прийняття факту події. У цей період дитина може поводитися непередбачувано: проявляти агресію, плакати чи навіть намагатися отримати вигоду, стаючи на бік одного з батьків. 3. Період скорботи. Цей етап реакції на розлучення найтриваліший. Він може затягнутися на 7-8 місяців, а може і на роки. У цей період дитина намагається впоратися зі стресом, часто замикається в собі, втрачає інтерес до колишніх занять та ігор.

Після розлучення батьки можуть вступити в шлюб повторно. Тоді у дитини з'являється вітчим або мачуха, в новій сім'ї може з'явитися ще одна дитина. У цей період особливо важливо приділяти дитині максимум уваги, проявити чуйність і обережність.

Не квапте своєї дитини прийняти Вашого нового чоловіка, не намагайтеся насильно замінити для нього рідного батька (чи матір). Просто постарайтеся допомогти дитині і Вашому новому чоловікові побудувати хороші дружні відносини.

Розлучення батьків очима дитини
26.05.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Діти-погодки: як впоратися? Іноді трапляється так, що, народивши одну дитину, мама через деякий час вагітніє знову - ... Читати далі.

З дитиною 6-ти років не дружать діти Здравствуйте.Моя дитина пішла в садок з 6 років.До цього ми жили в Молдавії. Він у нас погано розмовляє, в сад він ходить вже ... Читати далі.

Желе з вишні Продукти: 200 г вишні, 100 г цукру, 2 ст.л.желатину, 600 г води Приготування Вишні перебрати, промити і віджати з них сік.Залишилася масу засипати цукром, розмішати, залити гарячою ... Читати далі.

Якщо вагітна - ПП, чи буде вона отримувати допологову і післяпологову допомогу? Здрастуйте!Моя дочка приватний підприємець, чи буде вона ... Читати далі.