Відносини між дітьми в сім'ї. Роль старших і молодших дітей у житті один одного.

Ця стаття про те, як розвивається особистість дитини відповідно до наявністю або відсутністю у нього братів і сестер, про відносини між дітьми в сім'ї та про те як вони впливають, і яку роль відіграють в долях один одного.

На становлення особистості впливає безліч факторів, серед них генетика батьків, стосунки в сім'ї, її соціальний статус, психологічний стан жінки під час вагітності, а також відсутність або наявність сестер і братів, відносини між дітьми в сім'ї. Звичайно, не можна гребти всіх під одну гребінку, але деякі загальні психологічні закономірності поведінки молодших, старших або єдиних дітей можна вивести на підставі статистичних даних.

1 дитина в сім'ї

Єдина дитина, як правило, успадковує характеристики свого батька тієї ж статі. 1 дитина в родині спокійно переносить самотність, але не вміє цінувати інтереси і потреби оточуючих. У нього відсутній навичка безпосереднього контакту з іншими дітьми і навик гуртожитку. У майбутньому це може негативно позначитися на відносинах з дружиною / чоловіком, колегами, друзями.

Постійна увага, не поділюване з іншими дітьми в сім'ї, плекає в дитині егоцентричності. У нього часто завищена самооцінка і високі вимоги до життя. У той же час, він легко приймає критику і допомогу від оточуючих.
Єдина дочка найчастіше вважає себе королевою і ображається, якщо інші сприймають її інакше. Вона вимагає до себе загальної уваги і навіть захоплення, а також задоволення всіх своїх бажань і примх. Її цілеспрямованість і жага загального визнання допомагають досягти найвищих результатів у вибраній галузі знань. Але єдина дочка дуже погано переносить умови, далекі від ідеальних.
Єдиний син часто стає в родині об'єктом гордості й обожнювання. І, виростаючи, вимагає такого ж ставлення від оточуючих, нічого не надаючи натомість. Він погано виживає в умовах конкуренції, тому що впевнений, що всі повинні любити його вже тільки за сам факт існування. Апріорі вважає себе лідером, тому до лідерства ніколи не прагне. З єдиних синів часто виходять неважливі отці.

Двоє і більше дітей у родині

Після народження в родині другої дитини і вимушеного відділення від мами, в старшому дитині поселяється дух суперництва і прагнення до лідерства. По-початку відділення старшої дитини в сім'ї супроводжується тривогою і сумом одночасно. Тривога присутня через невідомість нового стану, страху самотності, страху втратити маму зовсім. Дорослішання йде з почуттями радості та гніву одночасно. Все це супроводжується сумом, з приводу втрати тих минулих відносин з мамою і татом, коли їх увагу ще не треба було ділити ні з ким, коли малий був він сам. Почуття, які переживає дитина, суперечливі. Тому і в поведінці можна бачити одночасно і стрибок у зростанні, і розвиток самостійності, і регрес, і депресію, і примхливість, і істерики.

З часом старшому все більше і більше хочеться довести всьому світові свою спроможність, так як дуже вже сильна дитяча травма - падіння статусу єдиної дитини і перемикання батьківської уваги на меншенького.


Старша дитина в сім'ї

Старші діти зазвичай важко сходяться з людьми, так як не можуть спокійно визнати рівноправність і нетерпимі до чужих помилок. Але з них виходять відмінні керівники, здатні тримати удар і відповідати за свої дії.
Старша сестра сестри - дуже яскрава і незалежна особистість, має свою думку про все на світі. Вона недовірлива і насилу приймає допомогу і поради, у власній родині прагне до лідерства.
Старша сестра брата - ідеальна дружина. Її "повернути" на чоловіках і бажання опікати їх може переходити всі межі. У чоловічому товаристві вона почуває себе, як риба у воді, може надавати тонке вплив на шефа-чоловіка і чудово організовувати роботу колективу.
Старший брат брата - ось хто справжній лідер, жорсткий, авторитарний керівник. Його прагнення до досконалості проявляється в завищених вимогах як до себе, так і до оточуючих. У нього рідко виникають близькі стосунки з ким би то не було, щоб завоювати його розташування, доведеться неабияк попітніти.
Старший брат сестри спокійно переносить жіночі капризи і лояльний по відношенню до оточуючих. Втім, це не заважає йому бути грамотним керівником. Підлеглі люблять і поважають його, а він, у свою чергу, поважає підлеглих. У сімейному житті взаєморозуміння з дружиною для нього важливіше дітей.

Молодша дитина в сім'ї

Молодша дитина в сім'ї може домогтися набагато більшого успіху, ніж старший, якщо різниця у віці у них не дуже велика. Такому молодшому все дитинство здається, що він зможе наздогнати, зможе бігати так само швидко, як брат, так само швидко рахувати, так само швидко писати ... У дорослому житті досягнення другої дитини можуть бути більше, ніж досягнення першого. У молодшого дитини бажання наздогнати не проходить, і він починає обганяти старшого з якихось показниками. А якщо відносини між дітьми в сім'ї такі, що старшому це не цікаво, він упевнений у своїй перевазі, йому в житті не дуже-то й треба ворушитися через конкуренцію, а другому необхідно довести в першу чергу собі, потім батькам і світу, що він, не гірше, ніж старший.

Але в деяких випадках буває і так, що молодший дитина до старості може залишитися "маленьким". На нього виявляється менший тиск при вихованні, йому більше прощається, його опікають, пестять і плекають. В результаті цього, молодші діти не націлені на успіх, недовірливі в прийнятті рішень і володіють хорошими навичками маніпулятора. Вони рідко прагнуть до лідерства, вважаючи за краще займати роль сірого кардинала. Верх їхніх мрій - догоджати безпосередньо лідерові, не розмінюючись на дрібниці.
Молодша сестра сестри легковажна, легковажна, навіжена і капризна. Цей шлейф тягнеться за нею протягом усього життя. Часто молодша намагається перевершити свою сестру - раніше вискочити заміж, народити дітей. Вона любить безневинний флірт і фліртує з усіма підряд, займаючи суто жіночу позицію. У роботі молодша сестра - хороший виконавець, але якщо їй щось доводиться не до вподоби, тут же згадуються старі, як світ, дитячі способи опору.
Молодша сестра брата часто впевнена у своїй зовнішній привабливості і прекрасно почуває себе в чоловічому колективі, на противагу жіночому. У випадках, коли відносини зі старшим братом встановлюються досить тісні і теплі, вона може прийняти роль "пацанки" і "свого хлопця" в чоловічій компанії, поволі маніпулюючи чоловічим довірою.
Молодший брат брата комунікабельний, зухвалий і сміливий, але тільки в присутності старшого захисника. При його відсутності стає затиснутим і злопам'ятним. Він рідко досягає успіху в кар'єрі, не знає ціну грошам і легко тринькає їх направо і наліво. З молодшим братом важко ужитися, ніхто ніколи не знає, що насправді у нього на думці. Цей вихор непередбачуваності і феєричних ідей здатний доставити масу як неприємних, так і приємних моментів.
Молодший брат сестри росте "маминим синочком". Все життя в оточенні жінок призводить до того, що такий же опіки та піклування він вимагає від дружини. Не любить сам прикладати зусиль для досягнення чого-небудь, але охоче домагається успіху під чуйним керівництвом. У власному синові буде несвідомо бачити суперника, а дочка оточить ніжністю і любов'ю.

Близнюки зазвичай дуже сильно прив'язані один до одного і функціонують, як одне ціле, як маленька команда в родині і в житті. На них важко впливати, зате вони за допомогою своєї єдності можуть досягти приголомшливих результатів у житті.
Втім, не можна сказати, що характери у близнюків ідентичні, вони можуть кардинально різнитися, але це не заважає стояти один за одного горою. Дуже близьке за характеристиками до близнюкам стоять брати і сестри, у яких різниця у віці складає 1 рік.


26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Що робити якщо дитина часто хворіє?Частина II. Нагадаю, що в одній з попередніх статей ми поставили собі за мету розібратися нарешті з тим ... Читати далі.

Виховання прийомної дитини У кожної дитини є право на сім'ю, бути коханим татом і мамою, гратися з молодшими або старшими братиками і сестричками, дбати ... Читати далі.

Подарунки однокласникам на 23 лютого До 23 лютого готуються всі жінки.Природно, треба подарувати подарунки і оригінально привітати всіх чоловіків-друзів.І нехай це свято вже втратив своє первісне значення, адже вітати-то треба всіх чоловіків, які служили в ... Читати далі.

Кольки у дитини: що робити? Ви так довго чекали цього і ось ... Читати далі.