Затримка мовного розвитку у дітей

Затримка мовного розвитку у дітейЛогопеди лякають батьків діагнозом «ЗРР (затримка мовного розвитку)», як батьки дітей - Бабайка. Що являє собою затримка мовного розвитку у дітей? На підставі яких ознак ставиться цей діагноз? Що робити, якщо в медичній картці вашої дитини логопед непохитною рукою вивів абревіатуру ЗРР?

Розвиток мови дитини починається не в той момент, коли він вимовляє перші слова, а набагато раніше, буквально з народження, коли він починає вимовляти перші звуки. Вони - фундамент майбутньої зв'язного мовлення. Темп мовного розвитку залежить від багатьох факторів і індивідуальний для кожної дитини, але все-таки є певні норми розвитку мовлення для кожного віку. Значне відставання від цих норм (2 місяці і більше) вважається затримкою мовного розвитку.

Норми мовного розвитку дитини
Вік Норми мовного розвитку 2 місяці Окремі звуки, спонтанні вокалізації, направлені до мами і іноді - іншим дорослим 3 місяці Розтягування голосних звуків, гуління, «воркування», реакція на звернення 4 місяці Гуління переростає в рулади (один голосний перетікає в інший), реакція на зміну інтонації 5 місяців Мелодійне гуління, випадковий лепет, додаються деякі приголосні звуки (п, б, м), перші поєднання складів 6 місяців Удосконалення випадкового белькотіння, злиття приголосних з голосними, спроби імітації чутних звуків 7 місяців Лепет, розуміння сенсу слів 8 місяців лепет як спілкування, імітація звуків, вимовних дорослими, без розуміння сенсу 9 місяців Ускладнення белькотіння, звукові серенади, проголошення Перше полегшення слів 10 місяців Розуміння все більшої кількості слів, наслідування мови дорослих, поява в мові нових складів і простих слів 11 місяців Відтворення звуків по власний розсуд, збільшення кількості полегшених слів 12 місяців Легкість в наслідуванні новим почутим словами, близько 10 полегшених слів в активі, розуміння більше 20 слів 2-й рік життя Автономна активна мова (використання аморфних слів-коренів); в 1,5 роки - використання одного слова для позначення ряду предметів); на 2 роки - співвіднесення знайомих слів із зображеннями; до третього року - спроби змінювати слова; розуміння та виконання найпростіших команд 3-й рік життя Зв'язний характер мови, поява і поступове ускладнення пропозицій, перші питання, зміна інтонації, швидке збільшення словникового запасу, словотворчість 4-й рік життя Поява в мові речень, що складаються з підмета, присудка і доповнення; правильне проголошення більшій частині звуків; спосбностью відповідати на найпростіші запитання; вживання фраз, що складаються більш ніж з чотирьох слів

Затримка мовного розвитку у дітей - це серйозна проблема, адже всі психічні процеси людини тісно взаємопов'язані. Розвиток мови має значний вплив на розвиток пізнавальних процесів (мислення, увагу, пам'ять, уяву), загальне психологічне розвиток і формування сфери міжособистісної взаємодії. Якщо мовленнєвий розвиток вашої дитини значно відрізняється від норм, визначених для його віку, потрібно звернутися до логопеда та / або психолога. Чим раніше ви виявите проблему, тим легше її буде виправити.

Чому виникає затримка мовного розвитку у дітей? Причин може бути декілька, і іноді вони діють в комплексі. До найпоширеніших причин відносяться:

незатребуваність мови: якщо ви не говорите з дитиною або говорите занадто багато, не даючи йому «вклинитися», якщо ви вгадуєте всі його бажання, у дитини не формується потреба у вербальному вираженні емоцій і вимог; генетично обумовлений уповільнений темп розвитку нервових клітин, відповідальних за мова; травми і захворювання інфекційного мозку, перенесені в період внутрішньоутробного розвитку, під час пологів і протягом першого року життя; проблеми зі слухом: дитина вчиться говорити, відтворюючи мову дорослих; якщо він не може нормально їх чути - він не зможе і відтворити їх мова.

Що робити, якщо у дитини затримка мовного розвитку? Зазвичай радять віддати його в логопедичний садок або логопедичну групу в звичайному дитячому садку. Це дійсно може допомогти в якійсь мірі, але без вашої участі всіх зусиль фахівців зійдуть нанівець. На розвиток мовлення дитини величезний вплив справляє сім'я, тому коли дитина знаходиться не в дитячому садку, за його мовленнєвий розвиток відповідаєте ви.

Затримка мовного розвитку у дітей - не вирок. Якщо ви будете виконувати нескладні рекомендації, мова вашої дитини почне розвиватися в нормальному темпі.

Кажете правильно: ваша мова - зразок для дитини, тому він переймає всі ваші граматичні та мовні помилки. Якщо ваша дитина вийшов з дитячого віку, не сюсюкайте з ним, говорите виразно і чітко, не розтягуйте слова, не поспішайте, але і не сповільнюйте мова. Не відмахується від питань дитини, а заохочуйте його прагнення ставити їх, його цікавість та уяву. Розмовляючи з дитиною, уважно слухайте, що він говорить, не підганяйте і перебивайте. Щодня читайте дитині книжки, давайте слухати записи казок, пісень і віршів. Грайте з дитиною, якщо він це попросить, і заохочуйте його ігри і спілкування з іншими дітьми. Грайте з дитиною в ігри для розвитку мовлення та дрібної моторики рук (рівень розвитку дрібної моторики пов'язаний з рівнем розвитку мови).

Затримка мовного розвитку у дітей - ще не привід для паніки. Злагоджені зусилля батьків, логопеда та психолога допоможуть дитині навчитися розмовляти правильно і грамотно, головне - не сподіватися, що проблема зникне сама собою.

Затримка мовного розвитку у дітей 0
# 1 lana дитині 1.5 року. Все розуміє. але не Говорить тільки мукає.
Цитувати
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!У дитини в 2 роки 9 місяців часті істерики Моїй доньці 2 роки 9 місяців.Вона дуже ... Читати далі.

Моїй дівчинці майже 3 роки, у неї проблеми зі сном Добрий день!Допоможіть будь ласка!Моїй дівчинці майже ... Читати далі.

Фізичні вправи у віці 8-10 місяців У період з 8-го ... Читати далі.

Як навчити дитину одягатися самостійно? Коли настає пора віддати дитину в дитячий сад, вміння малюка одягатися самостійно є однією ... Читати далі.