Дитячі ліки: розкіш чи необхідність?

Деякі вважають, що в плані будови організму дитина - той же дорослий, просто маленький. Але ця думка помилкова. Особливості будови органів і систем дитини значно відрізняються від особливостей дорослого, причому чим молодша дитина - тим більше це відмінність. Дитячі ліки розробляються з урахуванням всіх цих особливостей, щоб принести дитині максимум користі і мінімум (а ще краще - ніякого) шкоди.
Чим обумовлено відмінність у впливі лікарських препаратів на організм дорослого і дитини? Причин кілька, але об'єднує їх одне - те, що багато органів і системи органів в дитячому організмі ще знаходяться в процесі розвитку, а у дорослого вони вже повністю сформовані.
Так, наприклад, у дитини ще не працюють «в повну силу» ферменти печінки, а виводить функція нирок знижена. Печінка відповідає за переробку ліків, а нирки - за виведення їх залишків з організму. Відповідно, дитячі ліки повинні виводитися з організму легше, ніж лікарські препарати, розраховані для дорослих.
Крім цього, у дітей проникність бар'єру між кровоносною системою і головним мозком вище, ніж у дорослих. Це означає, що ліки з більшою ймовірністю може потрапити в мозок і надати токсичний ефект. Тому дитячі ліки повинні мати меншу концентрацію речовин, здатних надати токсичну дію на організм.
Також у дітей (особливо віком до трьох років) ще не зовсім стабільна мікрофлора кишечника. Прийом «дорослих» ліків може ще сильніше порушити баланс мікрофлори. Крім цього, ліки для дорослих можуть неправильно всмоктуватися, а це знизить їх ефективність. Нарешті, прийом деяких лікарських препаратів, призначених для дорослих, може порушити процеси активного розвитку ендокринної та центральної нервової систем, зубів і кісток.
Дитячі ліки не містять речовин, що можуть призвести до розвитку побічних ефектів, які не зустрічаються у дорослих. Наприклад, прийом ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) на тлі вірусної інфекції може спровокувати ураження печінки та мозку - синдром Рея (гостру печінкову енцефалопатію). Це захворювання рідкісне, але дуже небезпечне, тому краще підстрахуватися і давати дітям до 12 років дитячі ліки, не містять ацетилсаліцилову кислоту. А прийом антибіотиків з групи тетрациклінів може призвести до затримки фізичного розвитку.
Крім цього, дитячі ліки мають ще одне вагоме переваги - це форма випуску. До ліків для дітей висуваються певні вимоги, зокрема:
смакові якості (смак повинен бути приємним або хоча б нейтральним - будь-який батько, який намагався напоїти дитину гіркими ліками, знає, яка це складна задача); гіпоалергенність; зручність дозування.Для лікування дітей до трьох років зазвичай використовують сиропи, порошки, суспензії і свічки - в цьому віці деяким дітям ще важко ковтати таблетки. Крім цього, такі ліки легко дозувати, а ще вони володіють високою біодоступністю (частка препарату, що надходить в активній формі в кров). Це означає, що ви можете знизити дозу і зменшити ймовірність розвитку побічних ефектів при збереженні ефективності.
Так що дитячі ліки від перевірених виробників - це найбезпечніший варіант для дитини. Але далеко не для всіх дорослих ліків є дитячі аналоги. Що робити в такому випадку? Перед тим, як давати дитині будь-які ліки з «дорослою» аптечки, потрібно проконсультуватися з лікарем. Є великий список препаратів, заборонених для застосування в дитячому віці, а ще одну групу ліків можна давати дітям тільки з дозволу лікаря при наявності вагомих підстав.
Якщо у вас є дитина, не полінуйтеся і заведіть спеціальну дитячу аптечку з ліками для дітей. Якщо ви будете для лікування вашого чада використовувати спеціальні дитячі ліки, дотримуватися точну їх дозування і слідувати рекомендаціям лікаря, ризик розвитку небажаних побічних ефектів значно знизиться.

Внимание, комментарии чистятся от ссылок!
![]() | Якщо ваша дитина - лівша До певного віку дітям все одно, якою рукою користуватися.Але ось ваш ... Читати далі. |
![]() | Показники успішного розвитку дитини 6 років Початок навчання в школі - важливий етап у житті дитини.Змінюється весь уклад його життя, розширюється коло обов'язків, змінюється положення в суспільстві, сім'ї. Багато батьків ... Читати далі. |
![]() | На що при розлученні я можу розраховувати? Здравствуйте, я розлучена з чоловіком у нього власна квартира оформлена на його тата при розлученні я ... Читати далі. |
![]() | Як схуднути підліткові Для дівчаток підлітків (та й для багатьох хлопчиків теж) дуже велике значення має зовнішність: багато підліткові комплекси породжені саме невдоволенням власною зовнішністю.І зайву вагу в цьому віці сприймається мало ... Читати далі. |
Що читають
Через 7 місяців після пологів біль при близькості? Добрий день.У мене питання.Минуло 7 міс.після 3 кесаревого, але все одно при занятті сексом боляче.Що це ... Читати далі.
Як підготуватися до пологів самостійно?Частина II.Особистий досвід. як підготуватися до пологів ... Читати далі.
Взаємини з дитиною майбутнього чоловіка Здравствуйте.Я зустрічаюся з молодою людиною вже пів року.У нього ... Читати далі.
Розлучення батьків очима дитини Розлучення батьків - це завжди стрес для дитини.А якщо розлучення супроводжується сварками, скандалами, «поділом» дитини, то малюк опиняється перед обличчям ситуації, ... Читати далі.