Як навчити дитину читати швидко

Як навчити дитину читати швидко Для хорошої успішності дитині мало просто вміти читати - йому потрібно вміти читати в нормальному темпі, так як при низькій швидкості читання дитина погано розуміє текст. Однак далеко не у всіх дітей оптимальний темп читання. Як навчити дитину читати швидко?

Для початку варто уточнити, що «швидко» не означає «якнайшвидше». При занадто високій швидкості читання (більше 180 слів за хвилину) розуміння тексту погіршується так само, як і при занадто низькою. Існує поняття «оптимальне читання», під яким мається на увазі темп читання, близький до темпу розмовної мови (120-150 слів на хвилину), до цього темпу і потрібно прагнути.

Чому дитина читає повільно? Існує кілька основних причин. По-перше, для читання в нормальному темпі у дитини повинні бути добре розвинені увага і пам'ять, що є свого роду каталізаторами процесу читання. Якщо з їх розвитком проблеми, проблеми будуть і з читанням.

Є й інші причини - маленький словниковий запас (незнайомі слова в тексті, природно, гальмують читання), знижений об'єм оперативного поля зору (коли дитина нездатний охопити поглядом ціле слово), поворотні рухи очей (дитина неусвідомлено прочитує кожне слово двічі), недостатньо розвинений артикуляційний апарат, а також занадто складні тексти, що не відповідають віку.

Отже, як навчити дитину читати швидко, причому не тільки збільшуючи темп читання, але і покращуючи розуміння прочитаного тексту? Ключове слово тут - практика, причому щоденна. Потрібно регулярно виконувати з дитиною спеціальні вправи. При цьому важлива не тривалість вправ, а їх частота: краще займатися з дитиною три рази в день по десять хвилин, ніж «маринувати» його півгодини.

Одне з таких вправ - паралельне читання. Потрібно приготувати два однакових тексту. Ви читаєте текст вголос, а дитина читає слідом за вами, водячи пальцем по рядках. Поступово потрібно нарощувати темп, обов'язково стежачи за тим, щоб дитина встигав. Читайте поперемінно повільно і швидко, а потім поцікавтеся у дитини, чи помітив він зміну темпу.

Якщо дитина не вірить, що може читати швидше, спробуйте читання на час. Для цього виберіть нескладний текст без незнайомих дитині слів. Нехай дитина читає його вголос, а вам потрібно засікти час, наприклад, хвилину. Після закінчення цього часу порахуйте кількість прочитаних слів. Повторіть вправу - після другого читання прочитаних слів повинно бути більше. Тільки не повторюйте вправу більше трьох разів підряд: дитина втомиться, і результат може погіршитися.

Також можна спробувати вправи на пошук: говоріть дитині будь-яке слово, наявне в тексті, а він повинен якнайшвидше його знайти. Ця гра, по-перше, розвиває словесну пам'ять, а по-друге, вчить дитину бачити цілісний образ слова. З часом можна переходити до пошуку в тексті відповідей на питання.

Буває так, що у дитини низький темп читання, тому що він відчуває труднощі з читанням окремих букв і буквосполучень. У такому разі потрібно робити вправи на читання «проблемних слів»: давайте дитині читати пари слів, що відрізняються однією буквою, слова, в яких є кілька приголосних поспіль, і т. П. Можна дати вправу на читання приголосних: дитина повинна зробити вдих і на видиху прочитати п'ятнадцять приголосних.

Але що робити, якщо дитина не любить читати? Можете спробувати так званий режим щадного читання: прочитали одну-дві строчки - відпочили. Звичайно, читати книги в такому режимі не дуже зручно, тому краще дивитися з дитиною діафільми: прочитав підпис під кадром, подивився картинку, можна переходити до наступного кадру.

Не варто обмежувати читання дитини тільки вправами - нехай він якомога частіше стикається з читанням в побуті. Пишіть йому записки, складайте списки справ і покупок: нехай практикується читати. Також не завадить робити з дитиною вправи на розвиток пам'яті, уваги, фонематичного слуху. Ще буде корисною артикуляційна гімнастика (читання прислів'їв і приказок, розучування скоромовок) і словесні ігри.

Обов'язкові умови поліпшення техніки читання - це систематичність і позитивний настрій. Неодмінно хваліть ваше чадо за успіхи, і у вас вийде навчити дитину читати швидко, правильно і виразно.

Як навчити дитину читати швидко
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Подарунок підліткові Час летить дуже швидко, і не встигаєш озирнутися, як вчорашній карапуз перетворюється на підлітка.Вже практично дорослий і самостійний, він все ще залишається дитиною.День Народження - особливий день для ... Читати далі.

Дитячий Хеллоуїн На Заході свято Хеллоуїн особливо любимо дітьми, адже в цей день можна вбиратися в ... Читати далі.

Які аналізи треба здавати, щоб зробити проби на алергію? Привіт, скажіть будь ласка які аналізи треба здавати, ... Читати далі.

Фенхель для новонародженого Здуттям живота, або коліками, страждають усі люди.Але справа в тому, що новонародженим коліки приносять ... Читати далі.