Як прищепити дитині любов до читання?

Як прищепити дитині любов до читання?Книга будить фантазію і уяву, розважає, виховує і повчає. Крім того, книга корисна навіть з чисто практичної точки зору. Читаючи книги, можна дізнатися багато нових слів, підвищити свій рівень грамотності і ерудованості.

Часто батьки скаржаться, що сучасні діти практично зовсім не люблять читати - їм більше подобається дивитися телевізор. Але найвідоміші і популярні кінофільми найчастіше зняті саме по книгах. Екранізовані і всіма улюблені старі книги, наприклад «Пригоди Гекльбері Фінна і Тома Сойєра» Марка Твена, і новітні, серед яких «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг і «Володар Кілець» Джона Р.Р. Толкієна. Але навіть дуже вдала екранізація не замінить задоволення від прочитання хорошої книги.

Щоб прищепити дитині любов до читання, батьки самі повинні полюбити спілкування з книгою. Коли мама і тато книг зовсім не читають, а дитині вселяють, що це дуже корисно і важливо, то навряд чи це навіювання матиме хоч якийсь ефект. Тому, правило № 1 - в родині читають усі.

Знайомство з книгами в школі, коли читання є «зобов'язалівкою», не принесе задоволення дитині, яка змалку не подружився з книжкою. Тому, прищеплювати дитині любов до читання можна і потрібно вже з самого раннього віку. Почати можна зі спеціальних м'яких книжок з простими картинками, поступово переходячи до більш складних книгам. Якщо книга для дитини підібрана правильно, а заняття з нею проводяться регулярно, то дуже швидко дитина полюбить читання.

Коли дитина тільки вчиться читати, не потрібно занадто багато і часто його обсмикувати, якщо він якісь слова вимовляє неправильно. Інакше бажання читати пропаде у малюка надовго.

Читання має приносити дитині тільки позитивні емоції. Наприклад, мама може читати малюкові казку на ніч або супроводжувати читання книги грою. Так, читаючи казку про ріпку або колобка, мама може запропонувати дитині показати тих героїв і ті дії, які описані в казці. Можна читати книгу по ролям і дати дитині відчути себе справжнім актором.

Читання можна винагороджувати. Небудь привілеї, які дитина отримає за прочитання заданого обсягу тексту, істотно підвищать його мотивацію до читання книг.

Не можна змусити дитину читати ту книгу, яка йому не подобається. Тому з підрослим дитиною книги можна вибирати разом. Нехай похід в книгарню стане приємним, довгоочікуваною подією. Батьки школярів часто бояться, що самі вони можуть вибрати собі «погану» книгу, і наполягають на тих книгах, які подобаються батькам. У цьому випадку можна спробувати піти на компроміс: дитина вибирає одну книгу на свій смак, а іншу читає за порадою батьків.

Любов до читання не вийде прищепити насильно - дитина повинна захотіти читати сам. Кожна мама може знайти свій спосіб, щоб не змусити дитину читати, а зацікавити його в читанні. Для тих дітей, які читати вже вміють, але не хочуть, досить часто застосовують такий прийом. Мама читає книгу дитині і на самому цікавому місці зупиняється, пояснюючи, що у неї безліч невідкладних справ. Маляті нічого не залишається (якщо йому дійсно цікаво, що буде далі) як самому дочитати книгу і дізнатися розв'язку.

Ще один чудовий спосіб спонукати дитину до читання - це, так званий, «метод Іскри Дауніс» (дитячого психолог). Одного разу дитина прокидається і знаходить під подушкою лист від казкового персонажа, де всього в двох крупних строчках той повідомляє малюкові, що хоче з ним дружити, а подарунок для нього знаходиться там-то і там то. Подарунок в потрібному місці знаходиться. На наступний ранок дитина знайде ще одного листа, де говориться, що його «друг» хотів залишити йому квитки в цирк, але бачив, як він погано поводився. І тому квитки відкладаються. З кожним днем листи довші, а читаються швидше. Дитина отримує задоволення від читання, тому що воно для нього пов'язано з чимось цікавим і приємним.

Як прищепити дитині любов до читання? Як прищепити дитині любов до читання? +2
# 1 Петро Виховання дитини завжди пов'язане з інтересом, без зацікавленості дитини його не навчиш не тільки читати, а й думати ...
Цитувати
+3
# 2 Сергій Сам стикався з такою проблемою. Дочка (6 років) не хотіла читати ні в яку.
Цитувати
+2
# 3 ZorgSitx Несомнено це зараз актуальна тема і автор потрапив в точку. Молодець! дуже хороший блог з усіх подібних яких я зустрічав в пошуку!
Цитувати
0
# 4 Анастасія1 Сергій, у мене теж така проблема була, тільки в мене доньці 5 років. Але я придумала як захопити її - зробила фотокнигу. Звичайна казка «Спляча красуня» тільки більшість ілюстрацій це її фотографії. Дочка в захваті, ходить і всім показує яка в неї власна книга, але а головне вона їй дійсно цікава і вона її ЧИТАЄ!
Цитувати
17.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Дуже хочеться відновити лактацію Моїй доньці 1,5 місяці, на ГВ.Близько 2х тижнів тому з'явився зеленуватий стілець, дитина нервував біля грудей, груди і на ... Читати далі.

Підкажіть будь ласка, який строк використання кільця? Здравствуйте.Підкажіть будь ласка який термін по використанню кільця.Поставили кільце відразу після ... Читати далі.

Реакція на Тержинан при вагітності Здравствуйте.Мене турбує питання: у мене 32 тиждень вагітності, в аналізі на посів написано streptococcus pyogeves і staphylococcus epidermidis в 10 (6) кое / мл № 199 чуття: до гентаміцину.Лікар ... Читати далі.

Від чого залежить кількість і якість молока при ГВ? Добрий день!Моєму маляті майже 8 місяців, я годувала грудьми ... Читати далі.