Літня робота для підлітків

Літня робота для підлітківНе за горами літні канікули, і школярі вже зараз передчувають заслужений відпочинок. Хтось збирається поїхати на море, хтось планує відвідати родичів або друзів в іншому місті, а хтось збирається ... працювати! Літня робота для підлітків стає досить популярною в останні роки.

Літня робота для підлітків - це навіть не стільки джерело фінансів, скільки спосіб самоствердження. Підлітки прагнуть до самостійності, яку батьки не завжди можуть їм надати. А робота, хай навіть тимчасова, дає тінейджеру можливість відчути себе дорослим і незалежним.

Ну і не можна забувати про те, що літня робота приносить додатковий дохід. Навіть якщо батьки дають дитині достатньо кишенькових грошей, йому завжди приємно усвідомлювати, що у нього є кошти, які він заробив сам і може витрачати на свій розсуд. Кишенькові гроші нерідко роблять підлітка залежним від батьків, зароблені самостійно - дарують відчуття свободи.

Літня робота для підлітків корисна і з педагогічної точки зору. Самостійність передбачає відповідальність; працюючи, дитина несе відповідальність перед роботодавцем за результати своєї праці. Так що річна робота дозволяє показати себе дорослим не лише на словах, але й на ділі. Крім цього, може допомогти підлітку навчитися витрачати гроші з розумом: доклавши зусилля, щоб заробити їх, він задумається, як правильно витратити зароблене.

Ким може піти працювати підліток? Найчастіше тінейджерів наймають для:

роздачі рекламних листівок та інших промо-матеріалів; роботи промоутером (проведення дегустацій, презентацій товару і т.п.); роботи в закладах громадського харчування (помічник на кухні, мийник посуду, офіціант); роботи в сфері торгівлі (консультація покупців, контроль викладки товарів); роботи кур'єром; робіт з озеленення та благоустрою; роботи прибиральником. Це - всього лише частина можливостей, які є у підлітка, який вирішив знайти собі підробіток на час літніх канікул.

Але батькам потрібно бути напоготові: працевлаштування підлітків має свої особливості, і при можливості потрібно простежити, щоб дитина була працевлаштована за всіма правилами, і його робота була повністю законною. Закони, що регулюють працевлаштування підлітків, покликані захистити неповнолітніх від експлуатації. Деякі недобросовісні роботодавці не проти підзаробити за рахунок безкоштовного дитячої праці, а трудове законодавство покликане захистити тінейджерів від таких наймачів. Яким правилам і законам повинна підкорятися річна робота для підлітків?

Школяр має право влаштовуватися на роботу з 14 років, коли він отримав паспорт громадянина РФ. Крім паспорта при працевлаштуванні йому знадобляться письмовий дозвіл одного з батьків на роботу (якщо підлітку ще немає шістнадцяти) і медична довідка певної форми. Довідка видається в поліклініці безкоштовно, а якщо для роботи потрібно ще й медкніжку, витрати по її оформленню відшкодовує роботодавець.

При наявності цих документів укладається трудовий договір чи договір підряду. Він повинен бути укладений не пізніше ніж через три дні після того, як підліток приступив до роботи. Працевлаштування за усною домовленістю вкрай небажано - можуть адже і «кинути».

Підлітку не мають право встановлювати випробувальний термін. Звільнити його можуть лише за власним бажанням або при ліквідації фірми. В інших випадках для звільнення підлітка потрібна згода двох інстанцій - комісії у справах неповнолітніх і державної інспекції праці.

Для підлітків діють норми трудового дня: до 16 років - не більше 5 годин в день і 24 годин на тиждень, в 16-17 років - не більше 7 годин на день і 36 годин на тиждень. Якщо підліток одночасно навчається і працює, робочий день скорочується вдвічі.

Існує перелік робіт, заборонених для підлітків. Неповнолітнім заборонено трудитися в шкідливих та небезпечних умовах праці, на звалищах і підземних роботах - загалом, при існуванні ризику для здоров'я. Заборонена робота, пов'язана з водінням транспортних засобів або продажем алкоголю і сигарет. Тінейджерам не можна працювати в нічних клубах, казино і гральних салонах.

Літня робота для підлітків - це чудова можливість заробити і прекрасний виховний інструмент. Але в той же час підробіток на канікулах - це ще й джерело небезпек, так що батькам потрібно переконатися, що робота, на яку хоче влаштуватися їх дитина, безпечна і законна.

Дана стаття носить виключно інформаційний (ознайомлювальний) характер. Ми не займаємося працевлаштуванням підлітків. Залишаючи в коментарях до даної статті свої контактні дані та будь-яку іншу особисту інформацію, ви робите це на свій страх і ризик. Країна Рад не несе відповідальності за можливе використання цієї інформації третіми особами.

Літня робота для підлітків «5678910 0
# 271 Ілія Здраствуйте мені 13 я шукаю роботу. хочу роботу в кафе (я вмію готувати, прибирати і т.д.).
Цитувати
0
# 272 Елена_0000099 Цитую Дашка: Мені 12 хочу роздавати листівки місто Одеса
Робота через інтернет, Вимога: Наявність інтернету, сумлінне ставлення до роботи, знання ПК, робота в WORD, вік від 14, місце проживання значення не має, зарпллата від 20000.
Цитувати
-4
# 273 Елена_0000099 Зверніться до нас rabota_0013@mail.ru з приводу роботи.
Цитувати
0
# 274 Марія_99 Мені 13 хочу працювати, Кемеровська область смт. Краснобродскій.
Цитувати
+1
# 275 николай Котельников мені 13. Шукаю роботу для підлітка на подобу розносу листівок.
Місто Среднеуральскій свердловська область
(Недалеко від Єкатеринбурга)
Цитувати
+2
# 276 Е_л_я_07 МЕНІ 12 ХОЧУ ПРАЦЮВАТИ, м. Ростов н / Д
Цитувати
0
# 277 Настя14 Мені 14 років. Я хочу роботу на літо. Знаю комп'ютер. може бути няня, є досвід (мл.брат), листівки раздовать не хочу. мій тел. 89136530597. у будь время.спасібо.
Цитувати
0
# 278 Вікторія_Іванова мені 15 років. Терміново шукаю роботу. Можу працювати в будь-який час.
Цитувати
0
# 279 Ліз Привіт мені 15 років потрібна дуже сильно робота бажано після 15:00. Живу в місті Макіївка Донецька область.
Цитувати
0
# 280 Єлизавета Вікторівна Привіт потрібна терміново робота мені 15 років, живу в місті Макіївка Донецька область, роботу бажано після 15:00.
Цитувати
0
# 281 Соня Шукаю роботу в місті туапсе мені 14 на літо з пристойною зарплатою
Цитувати
0
# 282 Влад 13 Мені 13 хочу, знайти собі роботу. Дуже потрібні гроші. Можу роздавати листівки, розбираюся в ПК, можу прибирати. Місто Запоріжжя.
Цитувати
0
# 283 Влад 13 Шукаю роботу, мені 14, місто Запоріжжя.
Цитувати
0
# 284 nastenka@mail.ru спочатку конешно здрастуйте! Опишу себе мені 14 років і я маленька ростом! Шукаю роботу на льоту можу піти на роздачу рекламних листів! Я живу в Астані але я сильно хочу працювати! Оплата договірна! Можу працювати тільки 4 години в день решту часу у мене зайнято я ходжу на секції
Цитувати
0
# 285 ivanna Цитую Анастасія Марьячи: Здравствуйте, я Анастасія мені 14. Шукаю роботу після школи. Добре володію англійською та російською. Презентабельна зовнішність і гарне вміння общаеться з людьми. Дуже доброзичлива і позитивна. Москва))
Цитую Вікторія_Іванова: мені 15 років. Терміново шукаю роботу. Можу працювати в будь-який час. привіт, удачі тобі, не Нарва на шахраїв!)))))))))))
Цитувати
0
# 286 ілфившгфр здорововік вовік ви невдахи у вас нічого не доданий
Цитувати
0
# 287 Софія Здравствуйте. Мене звати Софія. Місто Москва. Мені 14 років. Шукаю роботу в наступних областях: роботи промоутером (проведення дегустацій, презентацій товару і т.п.);
роботи в закладах громадського харчування (помічник на кухні)
роботи в сфері торгівлі (консультація покупців, контроль викладки товарів).
Припускаю працювати з червня по серпень, у світлий час суток.Желательно працювати в компанії. Все якості для роботи з людьми маються. Можливий виїзд за місто. Мій майл sofya.antonova.98 @ mail.ru. Зарплата бажано від 3000 тис. Спасибі. Чекаю пропозицій.
Цитувати
0
# 288 Вікторія Кацюшка Здрастуйте! Мені 14 років. Дуже хочу працювати, але поки не можу нічого знайти ((допоможіть пожалуйста.г.Новосібірск Жовтневий район
Цитувати
0
# 289 irishha мені 16 років я хочу влаштуватися на роботу на літо з 1 липня
Цитувати
0
# 290 *** здаствуйте мене звуть зіна) і мені 14 років .. хочу знайти хорошу роботу.
Цитувати
0
# 291 Настюха Привіт)) мене звати Настя))) мені 16 років)) хочу знайти роботу в Одесі (десь в центрі якщо можна) якщо що пишіть))
Цитувати
-1
# 292 Бодя Здраствуйте) мене звуть Богдан, мені 15 років. Хочю знайти роботу в місті торби, яку, потрібен зароботок!
Цитувати
0
# 293 Влад Епифанские Привіт, звуть мене Влад. Живу в місті Волгограді (Червоножовтнева район). Шукаю роботу на лето.Что-то в районі листівок і т.п. Розбираються в компьютере.Іменно в даний момент мені 13 років але в кінці травня день народження, подам заявку на паспорт передчасно, так що проблем з паспортом не буде.
моб.телефон: 8-902-099-20-70
мило: vlad.epifan @ mail.ru
Вконтакте: vk.com / vlad_epifanskiy
Цитувати
«5678910
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Діагностика готовності дитини до школи Багато батьків дошкільників цікавляться: у скільки років віддавати дитину в школу?Звичайно, є загальноприйнятий вік, але всі діти різні: хтось може піти в перший клас у шість і ... Читати далі.

Чим зайняти малюка? Чим зайняти малюка, коли мамі потрібно зайнятися домашніми справами?Відповідь не так простий, як здається, - адже маленької дитини важко захопити одним заняттям довше, ніж на 10-15 хвилин.А за ... Читати далі.

Діагностика готовності дитини до школи Багато батьків дошкільників цікавляться: у скільки років віддавати дитину в школу?Звичайно, є загальноприйнятий вік, але всі діти різні: хтось може піти в перший клас у шість і ... Читати далі.

Лактазна недостатність у немовлят Лактазна недостатність - це непереносимість лактози, молочного цукру.Багатьом мамам дітей першого року життя доводиться зіткнутися з цією недугою.Чи варто панікувати? Лактоза - це вуглевод, ... Читати далі.