Залежно підлітків

Залежно підлітківСкладно знайти батька, який готовий змиритися з тим фактом, що його дитина курить, випиває або, не дай бог, приймає наркотики. Але не можна заперечувати очевидне - залежності підлітків були й залишаються досить поширеною проблемою.

Підлітковий вік досить складний в першу чергу для самої дитини. У цьому віці особливо важливо бути прийнятим в колі однолітків, адже якщо тобі не вдалося стати «своїм» - ти стаєш ізгоєм. А ізгоям живеться ой як нелегко, згадаймо хоча б книгу «Опудало» або однойменний фільм. Щоб стати «своїм» у деяких підліткових компаніях, потрібно палити або випивати. Починаючи палити або вживати алкоголь «за компанію», щоб не стати ізгоєм, підліток поступово втягується, і формується залежність.

У деяких випадках залежно підлітків виростають з підліткового негативізму. Прагнучи бути незалежним від батьків і здаватися дорослим і самостійним, підліток все робить їм наперекір («На зло мамі вуха відморожу!»). Якщо дитині, скажімо, забороняють курити, постійно принюхуються і регулярно обнишпорюють його особисті речі в пошуках цигарок, він може спробувати палити виключно з почуття протиріччя, навіть якщо раніше й не збирався.

Ще однією причиною формування тієї чи іншої залежності підлітків може бути ескапізм - бажання піти від проблем. Особливо це актуально для комп'ютерної залежності: вигаданий віртуальний світ, де можна бути ким завгодно, манить підлітків. Інші причини - це наслідування одноліткам, які мають авторитет в очах підлітка, а також нудьга і цікавість і невміння говорити «ні».

Чи можна запобігти розвитку тієї чи іншої залежності підлітків? Адже деколи руки опускаються: у школах дітям постійно розповідають, що алкоголь і куріння шкідливі, прийом не догматично, а обгрунтовано і з прикладами. Але все одно проблема залежності підлітків нікуди не дівається. Що може зробити батько?

В першу чергу дуже важливо встановити довірливі стосунки з дитиною. Взагалі, це перший крок у вирішенні дуже багатьох підліткових проблем. Дитина не повинна боятися говорити з вами. Дуже важливо навчитися слухати його. Скільки разів ви відмахувалися від його розповідей фразами з розряду «Не бачиш, я зайнятий (а)!»? Якщо дитина бачить, що вам не важливі навіть повсякденні дрібниці, якими він хоче з вами поділитися, то він навряд чи захоче розмовляти з вами про серйозні речі.

Ваші розмови з дитиною мають бути саме розмовами, а не нагадувати допит і іспит. Важливо, щоб дитина не боялася висловлювати свою точку зору: дайте йому зрозуміти, що ви поважаєте його право на свою думку, навіть якщо це думка деколи помилково. Намагайтеся контролювати свої емоції, проявляти доброзичливість, не приховувати вашу турботу і любов.

Тільки якщо ви встановите з дитиною довірливі відносини, ви зможете «достукатися» до нього: в іншому випадку він буде сприймати ваші спроби поговорити про сигарети і алкоголь як нотації, а не як спробу допомогти. Не потрібно ультимативно заявляти дитині, що залежності підлітків шкідливі, йому це і так говорять постійно. Спробуйте пояснити йому, що алкоголь, сигарети, віртуальний світ не зроблять його краще і вже тим більше - не допоможуть вирішити проблеми.

У тому випадку, коли залежності підлітків обумовлені нудьгою і спрагою нових вражень, варто придумати, чим зайняти підлітка. Постарайтеся проводити з ним більше часу, але при цьому залиште йому час і на спілкування з однолітками: в підлітковому віці це дуже важливо. От тільки хай краще це спілкування відбувається в спортивній секції або на якому-небудь творчому гуртку. Бажано, щоб у дитини були якісь позакласні заняття. Але, по-перше, вони не повинні займати весь вільний час, заважати навчанню і бути тягарем. По-друге, вони повинні подобатися підліткові: якщо він любить малювати, а ви віддали його на карате, тому що це «по-чоловічому», не чекайте від цього якогось позитивного результату.

Але в деяких випадках для лікування тієї чи залежності підлітків може знадобитися допомога фахівця. Ваше завдання в цьому випадку - м'яко переконати дитину прийняти цю допомогу, а не тягти його до лікаря «під конвоєм». Дитині потрібен союзник, який його підтримає, а не ще один опонент. Будьте терплячі, адже терпіння - запорука успішного лікування залежності підлітків.

Залежно підлітків 0
# 1 я за здоров'я це жахливо якщо дитина з 12-15 років почне палити і пити наркотики приймати те якими стануть в 20-35 років коли вони стануть молодими людьми а зовні постаріють на 15-20 років, я бачив багатьох дітей яким ще немає приховано ти а виглядають на 30-35 хіба це добре, звичайно це їм круто і вони пишаються цим що виглядають старо а потім будуть шкодувати про це в майбутньому, прикиньте молодому хлопцю всього 16-17 а схожий на 40 річного з тьмяним набряклим обличчям. добре що куріння і алкоголь перенесли на 21 рік але все рівно діти з раннього возвраст починають шкідливі звички хоч з 9-11 років.
Цитувати
0
# 2 лера555 Якщо підлітки хочуть - то нехай курять і п'ють ...
Це їх справа)))
Щас навіть 9-річні діти курять ... в цьому винні дорослі
Цитувати
17.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Макіяж для підлітків Якщо не всі, то дуже багато дівчатка-підлітки в старших класах школи починають фарбуватися.Частково ... Читати далі.

Чи потрібен підігрівач для пляшечок? Сучасним молодим мамам доводиться куди легше, ніж їх матерям і бабусям: ... Читати далі.

Чи можна застосовувати но-шпу при грудному вигодовуванні? Годую грудьми.Іноді болить голова - тиск.Чи можна ... Читати далі.

Виплати при народженні дитини з 1 квітня 2011 ВР України переглянула розміри та строки ... Читати далі.