Залежно підлітків

Залежно підлітківСкладно знайти батька, який готовий змиритися з тим фактом, що його дитина курить, випиває або, не дай бог, приймає наркотики. Але не можна заперечувати очевидне - залежності підлітків були й залишаються досить поширеною проблемою.

Підлітковий вік досить складний в першу чергу для самої дитини. У цьому віці особливо важливо бути прийнятим в колі однолітків, адже якщо тобі не вдалося стати «своїм» - ти стаєш ізгоєм. А ізгоям живеться ой як нелегко, згадаймо хоча б книгу «Опудало» або однойменний фільм. Щоб стати «своїм» у деяких підліткових компаніях, потрібно палити або випивати. Починаючи палити або вживати алкоголь «за компанію», щоб не стати ізгоєм, підліток поступово втягується, і формується залежність.

У деяких випадках залежно підлітків виростають з підліткового негативізму. Прагнучи бути незалежним від батьків і здаватися дорослим і самостійним, підліток все робить їм наперекір («На зло мамі вуха відморожу!»). Якщо дитині, скажімо, забороняють курити, постійно принюхуються і регулярно обнишпорюють його особисті речі в пошуках цигарок, він може спробувати палити виключно з почуття протиріччя, навіть якщо раніше й не збирався.

Ще однією причиною формування тієї чи іншої залежності підлітків може бути ескапізм - бажання піти від проблем. Особливо це актуально для комп'ютерної залежності: вигаданий віртуальний світ, де можна бути ким завгодно, манить підлітків. Інші причини - це наслідування одноліткам, які мають авторитет в очах підлітка, а також нудьга і цікавість і невміння говорити «ні».

Чи можна запобігти розвитку тієї чи іншої залежності підлітків? Адже деколи руки опускаються: у школах дітям постійно розповідають, що алкоголь і куріння шкідливі, прийом не догматично, а обгрунтовано і з прикладами. Але все одно проблема залежності підлітків нікуди не дівається. Що може зробити батько?

В першу чергу дуже важливо встановити довірливі стосунки з дитиною. Взагалі, це перший крок у вирішенні дуже багатьох підліткових проблем. Дитина не повинна боятися говорити з вами. Дуже важливо навчитися слухати його. Скільки разів ви відмахувалися від його розповідей фразами з розряду «Не бачиш, я зайнятий (а)!»? Якщо дитина бачить, що вам не важливі навіть повсякденні дрібниці, якими він хоче з вами поділитися, то він навряд чи захоче розмовляти з вами про серйозні речі.

Ваші розмови з дитиною мають бути саме розмовами, а не нагадувати допит і іспит. Важливо, щоб дитина не боялася висловлювати свою точку зору: дайте йому зрозуміти, що ви поважаєте його право на свою думку, навіть якщо це думка деколи помилково. Намагайтеся контролювати свої емоції, проявляти доброзичливість, не приховувати вашу турботу і любов.

Тільки якщо ви встановите з дитиною довірливі відносини, ви зможете «достукатися» до нього: в іншому випадку він буде сприймати ваші спроби поговорити про сигарети і алкоголь як нотації, а не як спробу допомогти. Не потрібно ультимативно заявляти дитині, що залежності підлітків шкідливі, йому це і так говорять постійно. Спробуйте пояснити йому, що алкоголь, сигарети, віртуальний світ не зроблять його краще і вже тим більше - не допоможуть вирішити проблеми.

У тому випадку, коли залежності підлітків обумовлені нудьгою і спрагою нових вражень, варто придумати, чим зайняти підлітка. Постарайтеся проводити з ним більше часу, але при цьому залиште йому час і на спілкування з однолітками: в підлітковому віці це дуже важливо. От тільки хай краще це спілкування відбувається в спортивній секції або на якому-небудь творчому гуртку. Бажано, щоб у дитини були якісь позакласні заняття. Але, по-перше, вони не повинні займати весь вільний час, заважати навчанню і бути тягарем. По-друге, вони повинні подобатися підліткові: якщо він любить малювати, а ви віддали його на карате, тому що це «по-чоловічому», не чекайте від цього якогось позитивного результату.

Але в деяких випадках для лікування тієї чи залежності підлітків може знадобитися допомога фахівця. Ваше завдання в цьому випадку - м'яко переконати дитину прийняти цю допомогу, а не тягти його до лікаря «під конвоєм». Дитині потрібен союзник, який його підтримає, а не ще один опонент. Будьте терплячі, адже терпіння - запорука успішного лікування залежності підлітків.

Залежно підлітків 0
# 1 я за здоров'я це жахливо якщо дитина з 12-15 років почне палити і пити наркотики приймати те якими стануть в 20-35 років коли вони стануть молодими людьми а зовні постаріють на 15-20 років, я бачив багатьох дітей яким ще немає приховано ти а виглядають на 30-35 хіба це добре, звичайно це їм круто і вони пишаються цим що виглядають старо а потім будуть шкодувати про це в майбутньому, прикиньте молодому хлопцю всього 16-17 а схожий на 40 річного з тьмяним набряклим обличчям. добре що куріння і алкоголь перенесли на 21 рік але все рівно діти з раннього возвраст починають шкідливі звички хоч з 9-11 років.
Цитувати
0
# 2 лера555 Якщо підлітки хочуть - то нехай курять і п'ють ...
Це їх справа)))
Щас навіть 9-річні діти курять ... в цьому винні дорослі
Цитувати
24.03.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Кашель у дитини до року Грудні діти хворіють тими ж хворобами, що й дорослі.Однак ... Читати далі.

Перехід на штучне вигодовування. Як правильно зробити перехід на штучне вигодовування, щоб не було наслідків для дитячого організму? Не ... Читати далі.

Моїй доньці 10 років, вона стала дуже часто влаштовувати ... Читати далі.

Зціджування грудного молока Багато матерів вважають за краще зараз грудне вигодовування своїх малят, зокрема, вигодовування «за вимогою».Зазвичай виділення грудного молока у матері залежить ... Читати далі.