Здоров'я підлітків

Здоров'я підлітківПідлітковий вік - це період статевого дозрівання і бурхливого фізичного розвитку. Різкі зміни в будові організму не можуть не позначитися на здоров'ї підлітків. Що слід знати батькам про проблеми зі здоров'ям, з якими можуть зіткнутися підлітки?

Одна з найбільш швидко розвиваються систем організму у підлітків - це серцево-судинна. У період з 10 до 16 років вага серця збільшується в два рази, а обсяг - в 2,4. Міокард (серцевий м'яз) стає могутніше і починає викидати в судини більшу кількість крові при скороченні, відповідно частота серцевих скорочень у підлітків зменшується і до 18 років стає такою ж, як у дорослих.

Але проблема полягає в тому, що розвиток серцево-судинної системи може не встигати за загальними темпами розвитку стрімко зростаючого організму, а маса серця збільшується повільніше маси тіла. У таких випадках підлітки можуть скаржитися на швидку стомлюваність при фізичних навантаженнях, слабкість, схильність до непритомності.

Часто в таких випадках батьки, турбуючись про здоров'я підлітків, намагаються відгородити їх від фізичних навантажень, щоб «поберегти серце». Ось тільки призводить це до небажаних результатів. Для того щоб «синхронізувати» загальний розвиток і розвиток серцево-судинної системи, якраз і потрібні систематичні посильні фізичні навантаження. Якщо підліток перестане займатися спортом, проблеми з серцем можуть посилитися.

Взагалі, відсутність фізичних навантажень вкрай негативно впливає на здоров'я підлітків. На жаль, зараз типовий підліток більшу частину дня проводить в стані нерухомості (повної або відносної) через високу навантаження в школі. Але для нормального розвитку підлітка потрібні не тільки розумові, але і фізично навантаження, а навіть шкільні уроки фізкультури зазвичай нездатні компенсувати недостаток рухової активності.

Тому якщо батьки хочуть, щоб здоров'я підлітків було на належному рівні, потрібно стежити, щоб вони займалися фізкультурою і спортом. Але при цьому необхідно правильно підібрати програму занять (краще всього, якщо дитина буде займатися в спортивній секції з досвідченим тренером): занадто інтенсивні навантаження шкідливі, а недостатньо інтенсивні - в кращому випадку марні.

Впливає на здоров'я підлітків і перебудова ендокринної системи. Багато хто вважає, що «гормони бушують» - це відмовка, придумана для того, щоб виправдати «важких підлітків». Так, далеко не всі прояви підліткової кризи можна списати на гормональні бурі - але у багатьох випадках винні саме вони. Іноді емоційна нестабільність, властива підліткам, і підліткові комплекси призводять до розвитку таких серйозних психічних захворювань, як депресія, анорексія і булімія. Так що дуже важливо дбати не лише про фізичне, але й про психічне здоров'я підлітків.

Ну і не можна недооцінювати вплив на здоров'я підлітків шкідливих звичок. Звичайно, далеко не всі підлітки починають палити, випивати або, не дай боже, приймати наркотики. Але деякі юнаки та дівчата намагаються довести свою дорослість саме таким способом, а для зростаючого організму шкідливі звички ще більш небезпечні, ніж для вже сформованого. Додайте сюди такі «бонуси», що додаються до раннього статевого дозрівання, як підліткова вагітність і венеричні захворювання, що підривають здоров'я підлітків. Звичайно, це швидше виняток, ніж правило, але не можна заперечувати той факт, що близько 11% всіх пологів в світі припадають на дівчат у віці від 15 до 19 років (за даними ВООЗ).

Здоров'я підлітків - це «болюча тема». Зараз, напевно, неможливо знайти повністю здорового підлітка: кого не візьми, в нього будуть проблеми або з психічним, або з фізичним здоров'ям. Нехай навіть незначні - але будуть. Але в силах батьків звести ці проблеми до мінімуму. Багато проблем з психічним здоров'ям можна запобігти, як і формування шкідливих звичок, якщо надавати підлітку достатньо уваги - незважаючи на його демонстративну тягу до самостійності, він потребує ненав'язливій підтримці батьків.

Можливо, не в наших силах покращити екологічну ситуацію і зменшити шкільну навантаження - але це не означає, що ми взагалі нічим не можемо допомогти дитині, переживающему такий непростий підлітковий вік.

Здоров'я підлітків +1
# 1 wefsAdews Автору респект, дякую за статтю!
Цитувати
+1
# 2 Elelsonna Ось це так, ще пишуть ж гарні статті, молодець, автору величезний респект.
Цитувати
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Урок розваг «Література підвищеної небезпеки» За Указом Президента «Читацький республіки», що ... Читати далі.

Падалка до Різдва Новий рік вже настав, але низка зимових свят ще не закінчилося.7 січня - світле свято Різдва Христового.Не упустите можливості зробити разом з ... Читати далі.

Чому дитина плаче? З самого народження дитини плач - це його засіб спілкування з навколишнім світом.Якщо дитина голодна або прийшов час змінити підгузник, якщо його щось ... Читати далі.

Розвиток дитини в 5 місяців У п'ятий місяць життя малюк починає проявляти все більшу активність.Тепер він ... Читати далі.