Аудіокниги для дітей: користь чи шкода?

Аудіокниги для дітей: користь чи шкода?На жаль, багато дітей не особливо люблять читати: для них читання - не задоволення, а не особливо приємний обов'язок. Але важко знайти дитину яка не любить, коли йому читають вголос. Ось тільки у батьків не завжди є можливість читати дитині стільки, скільки він хоче. І тут на допомогу приходять аудіокниги для дітей.

Насправді, аудіокниги для дітей - це не винахід останніх років, як може здатися. Багато хто з нас і наших батьків у дитинстві заслуховувалися казками на вінілових пластинках. А адже ці казки мало чим відрізняються від аудіокниг - змінився тільки носій та спосіб відтворення. На зміну пластинкам та програвачі прийшли MP3 файли і плеєри (комп'ютери).

Аудіокниги для дітей не тільки зручні (в першу чергу - для батьків), але і корисні. По-перше, важливим умінням для дитини є вміння сприймати інформацію на слух і концентрувати увагу. Цей навик стане в нагоді йому не тільки під час навчання, але і в подальшому житті. Дитячі аудіокниги допомагають ця навичка розвивати.

По-друге, аудіокниги для дітей допомагають у розвитку мови. Актори, які читають дитячі аудіокниги, володіють правильною мовою і добре поставленою дикцією. Наслідуючи їм, дитина навчиться говорити правильно. Крім цього, при прослуховуванні аудіокниг збільшується його словниковий запас.

По-третє, зменшується навантаження на очі. Зараз діти все більше часу проводять за комп'ютером або перед телевізором, крім цього, збільшується навчальне навантаження, і дитині доводиться сидіти над підручниками і зошитами. Якщо ще й читати «для себе» художню літературу - з хорошим зором доведеться попрощатися. Аудіокниги для дітей допомагають і з літературою ознайомитися, і очі вберегти.

Крім цього, аудіокниги для дітей допомагають скоротати час, якщо вам доводитися стояти з дитиною в черзі або їхати кудись: читати, тримаючи книгу на вазі або трясучись в поїзді / автобусі, досить важко й навіть шкідливо, а от слухати можна скрізь і завжди - головне, обзавестися навушниками, щоб не заважати оточуючим.

Але, на жаль, в світі немає нічого ідеального, і аудіокниги для дітей можуть бути і шкідливі. По-перше, дитячі аудіокниги можуть геть відбити у дитини охоту до читання - звикнувши слухати «не напружуючись», він практично зовсім перестане читати. Уміння сприймати інформацію на слух буде розвинена добре, а з візуальним сприйняттям можуть початися проблеми.

По-друге, деякі батьки помилково вважають, що аудіокниги для дітей здатні компенсувати брак уваги з боку батьків, відвернути і зайняти дитини. Звичайно, робота забирає багато сил і часу, але невже складно викроїти півгодини в день і почитати дитині вголос перед сном? Якщо дитині доведеться вибирати між голосом диктора і голосом матері - можете бути впевнені, він вибере мати.

По-третє, зловживання навушниками може призвести до погіршення слуху. Оптимальний варіант - виводити звук на колонки, але тоді навколишнім доведеться слухати аудіокнигу разом з дитиною. Ось батьки і дають дитині навушники. При помірному використанні навушників ніякої шкоди від них немає, але якщо занадто часто користуватися навушниками на великій гучності, візиту до отоларинголога не уникнути.

Так чи варто давати своїй дитині слухати дитячі аудіокниги чи ні? Зрозуміло, варто, але помірних кількостях. Дитяча аудіокнига повинна не заміняти читання (як батьками вголос, так і самою дитиною про себе), а доповнювати його. Не варто використовувати аудіокниги як спосіб звільнитися від дитини. І по можливості давайте дитині слухати аудіокниги не через навушники, а через колонки; якщо ви все-таки використовуєте навушники, вони повинні бути якісними.

Можна спробувати вбити двох зайців одним пострілом і поєднати прослуховування аудіокниги з читанням книги звичайної. Так дитина буде сприймати інформацію і на слух, і візуально. Особливо це корисно, якщо дитина відчуває труднощі з одним з видів сприйняття інформації - другий вид буде як би «на підхваті». Можна користуватися цією методикою і при вивченні іноземних мов.

Аудіокниги для дітей: користь чи шкода? 0
# 1 valdemar Про проблему з візуальним сприйняттям сказано, але не сказано що ж це таке візуальне сприйняття. Я особисто точно не знаю, але абсолютно впевнений, що частиною цього самого візуального сприйняття є (при читанні книги очима) підсвідоме (або свідоме) запам'ятовування правил пунктуації та граматики мови.
Цитувати
18.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Червоні плями з трохи шорсткою поверхнею на руках і ногах Добрий день!Підкажіть, будь ласка, у мене вже ... Читати далі.

Дитячий аутизм Будь батьки, що мають важкохворої дитини, з працею переносять цю біду, існуючи в стані хронічного стресу.Крім звичайних турбот, пов'язаних з вихованням і розвитком дитини, ... Читати далі.

Як навчити дитину засинати самостійно Для батьків залишається загадкою, чому дитина не любить спати.Як навчити дитину засинати самостійно?Це ... Читати далі.

Як вибрати дитячу коляску? Коляска - необхідний предмет для малюка з перших днів життя.Існує чотири основних категорії колясок: для новонароджених (коляска-люлька), прогулянкові, коляски-трансформери та універсальні коляски.Як правильно вибирати дитячу коляску? Коляска-люлька ... Читати далі.