Дитячий садок чи домашнє виховання?

Дитячий садок чи домашнє виховання? Багатьох батьків, коли їх дитині виповнюється 1,5-2 роки, починають замислюватися про те, як далі буде проходити навчання і виховання їх чада. Чи відправляти дитину в дитячий сад або ж залишити на домашньому вихованні?

Раніше, у наших мам або бабусь навіть сумнівів подібних не виникало. Однозначно - в дитячий сад. Причому дуже часто дітей віддавали в дитячий сад уже в рік-півтора. Тепер же у сучасних батьків є вибір. Тенденція залишати дитину на домашньому вихованні з'явилася, багато в чому, через те, що дитячі садки не справляються зі своїм завданням.

Безсумнівно, головним плюсом дитячого садка була і залишається соціалізація. Дитині належить жити в суспільстві і ще з найменших років він повинен засвоїти норми суспільної поведінки. У дитячому садку дитина спілкується з однолітками, з вихователями та нянечками. Він вчиться поважати старших, слухатися їх, виконувати доручення і вимоги, дотримуватися дисципліни. Все це - вкрай необхідні навички соціальної поведінки.

Крім того, дитячий сад - це ще й режим. Зазвичай розпорядок дня дитини в садку включає в себе: сніданок, заняття, прогулянку перед обідом, обід, денний сон, підвечірок і вечірню прогулянку. І вже якщо обід у дітей в садку повинен бути рівно в 12, то він - рівно в 12, ніяких відхилень.

Але мінуси виховання дитини в дитячому садку теж дуже істотні. Дитина в дитячому садку більш схильний різним інфекційним захворюванням. Психологічний клімат в садку не завжди сприятливий. Навіть гарний вихователь не в змозі індивідуально працювати з двадцятьма-тридцятьма дітьми відразу. За кимось не вгледів, комусь не приділив достатньо уваги ...

У той же час, робота вихователя дитячого дошкільного учжрежденія - зараз одна з найбільш низькооплачуваних. Це призвело до того, що по-справжньому талановитих і професійних вихователів практично не залишилося, а нове покоління не прагнути освоювати таку непопулярну професію.

Сучасні батьки просто бояться віддавати дитину в дитячий садок, адже низькокваліфіковані вихователі нічому хорошому малюка не навчать, та ще і методи їх впливу на дітей бувають до жаху не педагогічно. Бувають навіть випадки коли дітей б'ють, ображають.

До того ж, кількість вітчизняних дитячих садків істотно скоротилася через їх приватизації і перепрофілювання. Тому часто навіть бажаючі віддати дитину в дитячий сад батьки вимушені довго стояти на черзі в садочок і тому займаються навчанням дитини вдома.

А чим же добре домашнє виховання? По-перше, тільки домашнє виховання може бути повністю індивідуальним. Адже програма навчання і розпорядок дня у дитячому садку розраховані на середньостатистичного дитини, але ніяк не враховуються індивідуальні особливості і схильності дитини. Удома можна розвивати в дитині ті якості і навички, які на думку батьків йому найбільше необхідні, наприклад, роблячи упор на розкритті творчих здібностей дитини.

Вдома дитина під надійним наглядом. Батьки завжди контролюють де дитина перебуває і що він робить. Якість харчування дитини вдома теж, набагато краще, ніж у дитячому садку. Це особливо важливо для дітей, схильних харчовим алергій.

Якщо дитина перебуває на домашньому вихованні, то він набагато менше ризикує підхопити від однолітків воші, інфекцію.

При домашньому вихованні батьки можуть встановити такий режим занять, прогулянок і прийомів їжі, який враховує індивідуальні особливості дитини.

Але, в той же час, деякі плюси домашнього виховання можуть обернутися і мінусами. Є певні хвороби, які легше переносяться саме в дитячому віці. Вітрянка, краснуха, свинка ... У більш старшому віці ці хвороби можуть дати великі ускладнення. Тому імунітет, який дитина набуває при спілкуванні з іншими дітьми, дуже цінний.

Індивідуальний режим занять - це, звичайно, добре, але якщо малюка заздалегідь не привчати до певних обмежень, то йому буде важко надалі пристосуватися до школи. Адже в школу доведеться ходити не тоді, коли це зручно дитині, а за суворим розкладом. Чим пізніше почнеться у дитини «ломка», тим складніше буде протікати цей період.

Щоб, виховуючись в домашніх умовах, дитина придбала ті ж соціальні навички, що і в дитячому садку, батькам доведеться докласти максимум зусиль. Те, що в дитячому садку відбувається саме по собі, будинку вимагає певного тренування і наполегливості з боку батьків. Спілкуючись між собою в садочку, діти вчаться ділитися один з одним іграшками, поступатися, йти на компроміс, співчувати. Вони вчаться стримувати свої бажання і свій егоцентризм.

Якщо ж дитина перебуває на домашньому вихованні, то і навички ці він засвоює дещо пізніше. Так, вченими підмічено, що якщо дитина ходить у садочок, то вже до 4 років його егоцентризм сильно зменшується або навіть зникає. У домашніх умовах це відбувається тільки до 6 років, а у деяких дітей егоцентризм зберігається і до 7-8 років.

Так, все-таки, що ж краще для дитини? Дитячий садок чи домашнє виховання? Як бачите, і той, і інший підхід до дошкільного виховання дитини має як плюси, так і мінуси. Що підійде саме Вашій дитині, вирішити можете тільки Ви. Останнім часом все більшої популярності набуває якийсь компроміс між садком і домом. До чотирьох років дитина перебуває на домашньому вихованні, при цьому приблизно з 3 років він відвідує кілька разів на тиждень розвиваючі гуртки. А після 4 років така дитина переходить у дитячий садок. Такий підхід зберігає в собі плюси обох систем виховання дитини.

Дитячий садок чи домашнє виховання? 0
# 1 Sunshine Я за дитячий садок, незважаючи на всі його мінуси. Але тільки, якщо дитину віддавати туди хоча б року в 3, не раніше. По-перше, в садочку дитина реально вчиться "життя". Там треба і іграшкою поділитися, і з іншими дітьми домовитися, і робити те, що скаже вихователька. І саме від вихователя залежить, полюбить чи дитина садок. Якщо це педагог що називається від Бога, то у неї і 30 дітей будуть в порядку і задоволені.
Цитувати
+1
# 2 Кашатінка Згодна з Sunshine, нічого дитині в садочку робити до трьох років. А то віддадуть дитятко в 1,5 роки в садок, а потім скаржаться, що йому там погано, що він плаче без мами. Ще б! У півтора року дитина без мами просто не може. Зате в три або трохи пізніше у дитини з'являється вже природна потреба в спілкуванні з дрдугіі дітьми, мама вже частіше залишає його з кимось із родичів або нянею і дитині легше пристосуватися до садка.
Цитувати
+2
# 3 trouble_Girl Девченки, ви тут пишете що садочок це добре. А ось я проти! Якщо я можу посидіти зі своєю дитиною вдома, то навіщо його позбавляти матері насильно? Я можу бути завжди впевнена, що моя дитина ситий, нормально одягнений коли ми йдемо на прогулянку, його ніхто не ображає і не б'є, а повірте в садочках ще й не таке буває. А спілкування з іншими дітьми йому і на дитячому майданчику вистачить. До того ж ми кожен день можемо гуляти де захочемо: сьогодні в ліс сходили, завтра на каток. А що може запропонувати моїй дитині садок? Купу інфекцій? Сумовиту одноманітну їжу, від одного виду якої вже нудить? "Пізнавальні прогулянки" за сіткою? Ні вже, вибачте!
Цитувати
+1
# 4 Снігова королева trouble_Girl, хоч і не в настільки категоричній формі, але я з Вами згодна. Досі пам'ятаю, як я відчувала себе в дитячому саду на прогулянці. Як ув'язнений за гратами. Всі люди по той бік паркану вільні, вони йдуть куди хочуть, а тобі командує вихователька. Але зараз я розумію, що це було необхідно для нас, дрібних, щоб виробити дисципліну.
Єдине, чого я думаю не може замінити домашнє виховання, це якраз дисципліна і режим. Ну не зможе мама бути настільки ж твордой по відношенню до своєї дитини як вихователь в садочку. А без обмежень виросте з дитини монстр на маминій шиї.
Цитувати
-1
# 5 anna Дитячий садок - це дійсно потрібно для розвитку дитини. Крім того, перед багатьма мамами це питання просто не стоїть. Треба виходити на роботу, дитя залишити ні з ким - вперед у садок. І це на мою думку набагато краще ніж наприклад залишити дитину з нянею. Садок офіційне дошкільний заклад. А хто така няня? Не у всіх вистачить грошей найняти хорошу професійну няню з досвідом роботи. Та й не скрізь такі няні є. Тому і вибирають нянею яку нибудь дівчину студентку, яка бажає підзаробити. Не сперечаюся вихователі в садку теж попадаються різні, але все ж ймовірність що у цих педагогів є фахова освіта вища!
Цитувати
-1
# 6 Марина Хочу сказати що садочок потрібен і той хто говорить що це фігня егоїст який не хоче рассаваться з дитиною, моєму синові 2,7 ми ходимо в садок на півдня він дуже растенчівий хлопчик і я счітаючто садок йому допоможе. Опис забору і обмежень це теж маячня якщо дитина тікій він скрізь буде тихим, всі фахівці кажуть що дитячий майданчик для спілкування мало, а їздити в ліс і на ріки можна і після садка і виходние.В школу всім доведеться ходить і там вже програма і уроки , а якщо дитина не була в садочку у нього буде проблеми з такими ж хворобами і звиканням!
Цитувати
26.04.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Гімнастика для малюка: поради та рекомендації У попередніх статтях Ви дізналися про те, як проводити масаж дитині ... Читати далі.

Алергія на цефтриаксон Здрастуйте!Підкажіть будь ласка що нам робити, на мед.препарати "цефтриаксон" внутрішньовенно з'явилася алергія.тепер з'являється щодня.проявляються червоні цятки і свербить. Привіт, Ніна.Обов'язковий ... Читати далі.

Вправи для розвитку мовлення дитини.Логопедичні пісеньки зі звуками Ж, З, З Логопедичні пісеньки зі звуками Ж, З, З з книги "Логопедичні пісеньки" С.В.Крупа-Шушаріна.Вправи: логопедичні пісеньки на свистячі звуки У зоопарку жив ... Читати далі.

Чи мають право звільнити під час відпустки по догляду за дитиною до 3-х років? Здрастуйте!Я працюю в ... Читати далі.