Масаж для дітей до року

Масаж для дітей до рокуМасаж для дітей до року дуже корисний, оскільки він сприяє правильному розвитку дитини. Однак робити його потрібно дуже обережно, пам'ятаючи, що не всі прийоми класичного масажу, які підходять для дорослих, підійдуть немовляті. Давайте розберемося, як правильно зробити масаж дитині першого року життя.

Регулярний масаж для дітей до року сприяє правильному розвитку мускулатури, а також допомагає зняти надлишок напруги при гіпертонусі м'язів. Починати робити дитині масаж можна з віку півтора-два місяці. Щоб він був ефективним, виконувати його слід щодня (одного сеансу масаж на день буде достатньо). Масаж роблять не раніше, ніж через сорок хвилин після їжі, або за півгодини до їжі. Перед сном робити дитині масаж не рекомендується.

Робити масаж грудничку потрібно у світлому провітреному приміщенні з температурою повітря не нижче 22 градусів. У теплу пору року (з пізньої весни до ранньої осені) дитину можна залишати оголеним, а пізно восени, взимку та ранньої весни потрібно прикрити тіло дитини, залишивши відкритим тільки ту ділянку, який ви масажуєте в даний момент.

Перед масажем потрібно зняти будь-які прикраси з рук (кільця, браслети, годинник). Масаж потрібно робити дуже ніжно, м'яко й обережно, щоб не заподіяти дитині біль і не травмувати його. Виконуючи масаж, обов'язково бережіть голову дитини і його кінцівки від поштовхів і різких рухів.

Виконуючи масаж, рухи потрібно направляти по ходу кровоносних судин. При масажі слід обходити область печінки і статеві органи дитини. Масажуючи спину, не можна використовувати ударні прийоми в районі нирок. Також при масажі спини не можна масажувати хребет.

Якщо у дитини діатез, при масажі потрібно уникати ділянки з висипаннями. При значних висипаннях від масажу краще утриматися. Масаж заборонений при запальних захворюваннях шкіри, інфекційних захворюваннях, рахіті у період загострення, грижах (пупкових, стегнових, пахових) і вроджених вадах серця.

Під час масажу уважно стежте за реакцією дитини - якщо вона негативна, масаж необхідно негайно припинити. Постарайтеся запам'ятати, які прийоми масажу приносять малюкові найбільше задоволення, щоб наступного разу почати сеанс масажу саме з них.

Масаж для дітей до року включає чотири основні групи прийомів - погладжування, розтирання, розминка, вібрація. Першим виконується погладжування як найбільш щадний прийом, а після нього можна вже переходити до решти прийомам.

Завдання погладжування - підготувати дитину до інших прийомів масажу. Цей прийом допомагає поліпшити кровообіг, заспокоїти нервову систему, розслабити м'язи. Погладжування потрібно виробляти тильною стороною кисті або долонею легкими, плавними і повільними рухами, трохи надавлюючи.

Погладжувати потрібно по напряму струму лімфи до найближчих лімфатичних вузлів. Ноги погладжують від стопи до паху, руки - від кисті до пахви, живіт - за годинниковою стрілкою, груди - колоподібними рухами навколо сосків (лівою рукою проти годинникової стрілки, правою - по), спину - уздовж хребта, не зачіпаючи сам хребет.

Розтирання виробляють подушечками пальців. Руки і ноги (гомілки і стопи) розтирають колоподібними рухами, а спину, груди, живіт і стегна - прямолінійними або спіралеподібними.

Далі можна застосувати розминка. При щипцеобразноє разминании шкіру дитини зміщують трьома Мальцев - середнім, вказівним і великим, при цьому вказівний і середній палець знаходиться навпроти великого. Цей прийом використовують при масуванні довгих м'язів шиї (від попереку до шиї), сідниць і ніг.

Є й інша техніка розминання - валяння. Її використовують при масажі ніг. Покладіть одну долоню на зовнішню поверхню гомілки, другу - на внутрішню. Одночасно масажуйте обома долонями по напрямку годинникової стрілки, спочатку від стопи до стегна, потім у зворотному напрямку. Розминання потрібно виконувати енергійними, але при цьому м'якими і ніжними рухами.

Вібрація також буває декількох видів: поштовхи, струшування і лупцювання. Руху при вібрації виконують швидко, ритмічно і м'яко. Потряхіваніе виконують при масажі грудей: накладіть долоні на нижню частину грудної клітки малюка, як би обхоплюючи її (великі пальці повинні знаходитися поряд), і робіть легкі ритмічні натискання.

Струшування використовують при масажі кінцівок. Лупцювання можна використовувати тільки після 3-4 місяців, коли у дитини нормалізується м'язовий тонус. Його виконують тильною стороною пальців однієї або двома руками, стежачи, щоб воно було м'яким і безболісним. Рухи можуть бути поперечними, поздовжніми, спіралеподібними і зигзагоподібними.

Масаж для дітей до року - дуже корисна процедура, але важливо дуже уважно стежити за реакцією дитини, щоб випадково не нашкодити йому.

Масаж для дітей до року
24.04.2018

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!Можна потрапити з дитиною 4 роки на прийом гінеколога? Підкажіть можна потрапити з дитиною 4 роки ... Читати далі.

Скарлатина у дітей Вітрянка, кір, краснуха, паротит, скарлатина вважаються «дитячими хворобами» - не тому, ... Читати далі.

Хлопчикові 1 рік і 10 місяців, він практично не розмовляє Добрий вечір!Підкажіть, хлопчику 1 рік і 10 місяців, він практично не розмовляє, говорить кілька слів і то, якщо у нього дуже гарний ... Читати далі.

Тиждень тому з'явилися густі, білі виділення Здрастуйте!У мене 32 тиждень вагітності.Тиждень тому з'явилися густі, білі ... Читати далі.